Bohaterowie w cieniu decyzji na KSW 17

27 Listopad 2011
Bohaterowie w cieniu decyzji na KSW 17

Mamed Khalidov

KSW w polskich i zagranicznych mediach branżowych cały czas pozostaje w cieniu decyzji sędziowskich. Jednak poza tą ciemną stroną, całe wydarzenie pod względem poziomu walk, zawodników i oprawy było na najwyższym europejskim poziomie. Oddajmy honor prawdziwym bohaterom wczorajszej gali. W środku posta ich sylwetki wraz z oficjalnymi zdjęciami, robionymi przez Federację KSW. Kolejność przypadkowa.

Michał Materla

Michał trafił na bardzo silnego fizycznie zawodnika, który pokazał się od niesamowitej strony jeśli chodzi o arsenał technik parterowych i kondycję. Każdy, kto widział, jak po tej wyczerpującej walki pozytywny „kosmita” jakim jest Matt biegał po ringu i robił pompki z podskokiem doskonale wie, o czym mówię. Jednak Cipao nie bez kozery jest uznawany za świetnego grapplera, ponieważ mimo niepowodzeń w pierwszej rundzie bez obaw wchodził do parteru w drugiej i trzeciej, jednocześnie coraz mocniej obijając go stójką, szkoloną pod okiem Karola Chabrosa ze Skorpiona Szczecin. Michał pokazał się dobrze w walce z zawodnikiem, który zagranicą uznawany był za faworyta, cały czas podkreślając, że zrobi wszystko, by nie zatrzymywać się we wspinaczce na coraz wyższe szczeble MMA. Z takim rekordem i ciągiem zwycięstw z pewnością już niedługo upomni się o niego UFC.


Artur Sowiński

Wątpić w Kornika w walce z tak klasowym zawodnikiem jak Maciej Jewtuszko to nic złego. Jednak skreślać go całkowicie to ogromny grzech. Artur podjął w tym roku pięć walk, z których trzy wygrał przez nokaut lub TKO w pierwszej rundzie. Chłopak jest bardzo skromny, nie mówi dużo, ale za to prezentuje coraz lepszą formę na ringu. Kiedy z nim rozmawiasz, słyszysz, że doskonale czuje ten sport i nie ulega stereotypom. Zaskoczył Irokeza tam, gdzie powinien i na tyle szybko, że ten nie zdołał spiąć się i zareagować. Świetne wyczucie MMA, liczymy na to, że teraz jego kariera nabierze jeszcze szybszego tempa.


Mamed Khalidov

Bezbłędny jak zawsze, pokazał swobodny i zdecydowany parter i w przeciągu kilkudziesięciu sekund zaatakował amerykańskiego zapaśnika kilka razy w jego ulubionej płaszczyźnie. Skręcał się od balachy do balachy (nigdy nie widziałem żeby ktoś robił to z taką skutecznością i swobodą), krążył wkoło Jessego Taylora aż w końcu wypatrzył nogę do urwania i zrobił z nią co trzeba. Jeśli ktoś kontroluje walkę w MMA nawet z żółwia, to wiedz, że coś się dzieje…


Janek Błachowicz

Jeden z najtrudniejszych do wytypowania pojedynków. Wiele osób zwątpiło w Janka i zastanawiało się, czy czeka go powrót w wielkim stylu, czy druga porażka z Sokodjou, po której byłby skazany na mozolną odnowę swojej reputacji. John pokazał jednak, że jest wojownikiem z krwi i kości, a przede wszystkim to, że żadna porażka nie jest w stanie złamać go psychicznie. Pod koniec zabrakło nieco kondycji, ale biorąc pod uwagę skuteczność wyciągania nauki ze swoich błędów, w następnej walce powinno być z tym wszystko w porządku.

…i pozostali

James Zikić i Antek Chmielewski dali bardzo ostrą walkę. Thierry Sokodjou i Matt Horwich stawili ciężki opór, by ostatecznie przegrać decyzją. Krzysztof Kułak zdał swój pas, dając szansę zdobyć go innym, póki leczy swoją kontuzję. Mówiłem już, że dobra gala była w cieniu Pudziana?…

wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości KSW FOTO

Komentarze

 • tomek

  czy mi sie wydaje, czy ksw foto dał kiepskie zdjęcia? nie maja lepszych, czy co? :O a najlepsze jest z najkrótszej walki 😛

 • WujekCiasto

  Wiadomo ze ludzie beda pamietac tylko ten walek i dluuuuuuugo nie zapomna oj bardzo dlugo.Zreszta trafnie napisaliscie to w temacie up.

 • F. Georgiew

  Jakość zdjęć jest słaba, bo każde było w dwóch wariantach – lepszym i gorszym, a to są gorsze, zmniejszone i obniżone jakościowo w photoshopie 😉

  Jeśli chodzi o momenty, to faktycznie w większości nie zostały uchwycone. Zwłaszcza Janek Błachowicz nie miał szczęścia do fotek.

 • takim prof jakich oni zatrudniają to nie jestem, ale chyba na mma attack mialem wiecej szczescia do momentow 😉
  /tomek

 • Tapoutdeal1989

  Ale teraz nagonka na czytelników mmarocks oni też się napocili w temacie ksw wałek roku hahahhahhahahhahah

 • F. Georgiew

  Ale na MMA Attack nie było ftpa 😉

 • Krawiec

  Mamed vs Zaromskis…..to byłby ciekawa walka.