Łukasz Janecki przeciwnikiem Kułaka na Celtic Gladiator 8

autor:
30 Sierpień 2013

Łukasz Janecki
Łukasz Janecki, fot. Marcin Radzimowski

Jak już informowaliśmy, 7. września Krzysztof Kułak (25-13-2) będzie bronił pasa mistrzowskiego polsko-brytyjskiej organizacji Celtic Gladiator. Dzisiaj wiadomo już kto będzie przeciwnikiem popularnego „Modela”. To trenujący na co dzień w chorzowskim Spartanie Łukasz Janecki (4-1).

Kułak tytuł mistrza wagi średniej CG zdobył we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to potrzebował zaledwie minuty by zastopować słabego Stephena Ricea. Od tego czasu zawodnik z Częstochowy zanotował jeden występ, na grudniowej gali KSW 21, przez niezdolność do dalszej walki przegrał z Piotrem Strusem.

Janecki z kolei powraca do startów zawodowym MMA po ponad dwuletniej przerwie. Nieregularnie walczący „Janek” swój ostatni pojedynek stoczył z Czechem Tomasem Penzem, którego poddał w pierwszej rundzie na gali w Tarnobrzegu. Cztery wcześniejsze walki zanotował na przestrzeni lat 2007-2010.