„Bigfoot” zawieszony za doping na UFC Fight Night 33 w Australii!

autor:
18 Grudzień 2013
„Bigfoot” zawieszony za doping na UFC Fight Night 33 w Australii!

fot. Bradley Kanaris

fot. Bradley Kanaris


7 grudnia Antonio Silva (18-5-1) zremisował po doskonałym pięciorundowym pojedynku z Markiem Huntem (9-8-1) na gali UFC Fight Night: Hunt vs. Bigfoot. Brazylijczyk do walki tej wyszedł po kuracji testosteronowej, na co otrzymał wcześniej pozwolenie. Testy antydopingowe przeprowadzone zaraz po zakończeniu eventu w Australii, wykazały, że „Bigfoot” mimo to przekroczył dozwolony poziom „teścia”.

Silva jest na medycznie zatwierdzonej kuracji testosteronowej i zgodnie z wytycznymi, pomyślnie przeszedł wszystkie testy przed walką. Wyniki jego badań w dniu gali wskazują na przekroczenie dopuszczonego poziomu testosteronu. Silva został poinformowany, że podwyższony poziom testosteronu jest naruszeniem Zasad Zawodnika UFC i jego Umowy Promocyjnej z Zuffa.

Tak brzmi część komunikatu UFC, wydanego w tej sprawie. W związku z tym, Silva zostaje zawieszony na okres dziewięciu miesięcy, a jego bonus 50 tys. $ za walkę wieczoru zostaje przekazany Huntowi, któremu tym bardziej należą się słowa uznania za postawę w tym 25-minutowym minutowym boju.

To już druga tego typu wpadka w karierze 34-latniego Silvy. Po raz pierwszy został przyłapany na dopingu w 2008 r. Po tym jak zwyciężył Justina Eilersa w walce o tytuł mistrza wagi ciężkiej EliteXC, w jego organizmie wykryto boldenon.

Komentarze

 • boraicho

  Czyli z NC będzie win Hunt ?

 • Cain

  racja! zmieniać werdykt!

 • Octagon

  No to 50,000 $ przeszlo Silvie kolo nosa. Moim zdaniem werdykt powinien byc NC !

 • W. Mrozowski

  Nie można zrobić wygranej, co najwyżej No-Contest. Pytanie czy remis jest sens zmieniać? W sumie powinni mimo wszystko.
  Te całe TRT to jeden wielki problem, przez który są równi i równiejsi. Wielki chłop, który tłucze się w MMA i nie produkuje własnego testosteronu? C’mon.

 • nitro

  Jak sie kłuję, to potem już nie produkuje, proste;)

 • Typer

  nieeee powinni wyrzucać z pracy tych któzy nie stosują się do tak fundamentalnych zasad! kurde nic tak nie psuje humoru jak emocjonująca walka radość /rozpacz z wyniku czyli żywe emocje a potem dowiadywanie się zę to nie miało sensu i wszystko na nic bo było oszukane. do dupy z tą zmianą wyniku czy cokolwiek, powinni ich wypierniczać z organizacji niech się nauczą ze nie moga z nas fanów hołoty robić

 • RZDZ

  racja. wywalać ich na zbity pysk. nie robią wagi/biorą co się a czego nie wolno – dlaczego mają mieć odbierana nagrodę ? tylko tyle? to jest na tyle proferlonalny sport że te same problemy przewijające się nieskończenie faktycznie frustrują

 • nitro

  Ta, biorą wszyscy, Big foot dał się złapać, może za dużo wbił i tyle… Peszek

 • Pako

  a tak wszyscy na Overeema najeżdzali,a tu proszę Laughing większość bierze tylko nie każdego wyłapią.

 • Oczekk

  Szczególnie BigFoot jeździł na Overeema z tego powodu, ale musi się śmiać teraz Demolition Man. Wyniku lepiej, nie zmieniać, powinna być wygrana Hunta, ale to już trudno -> NC brzydko wygląda. 😛