Karty sędziowskie KSW 25

09 Grudzień 2013
Karty sędziowskie KSW 25

foto: konfrontacja.com

foto: konfrontacja.com


Większość walk KSW 25 obyła się bez większego problemu dla sędziów i dla federacji, gdyż najzwyczajniej kończyły się one przed regulaminowym czasem. Wyjątkiem były trzy pojedynki, wśród nich decyzja w sprawie Piotra Strusa z Mattem Horwichem, która obiła się szerokim echem wśród fanów. Poniżej zdjęcia kart sędziowskich.

[nggallery id=14]
Z rozmowy z managerem Horwicha wiemy, że team był bardzo niezadowolony z decyzji sędziów, zwłaszcza biorąc pod uwagę czerwoną kartkę dla Polaka w 2 rundzie. Nie spodziewamy się żadnej apelacji z prośbą przeanalizowania pojedynku ale będziemy na bieżąco monitorowali sytuację.

Komentarze

 • Mihauki

  Zrobicie takie zestawienie jak dla MMAA3, gdzie zliczycie ile zawodnicy w poszczegolnych rundach zadali ciosow, obalen itp.? Bardzo mnie ciekawi szczegolnie walka Strus vs Horwicz, szczegolnie ze kazdy sedzia inaczej ja wypunktowal.

  Nie wiem czy najlepszym pomyslem jest zatrudnianie jako sedziow redaktorow czy trenerow. KSW gdyby chcialo moze miec najlepszy system sedziowania na swiecie, bo to w przeciwienstwie do amerykanskich organizacji oni decyduja o jakosci sedziow.

  Moim zdaniem powinni wprowadzic system oceny sedziow. Niech grupa ekspertow przed ogloszeniem kart punktowych przeanalizuje doklanie wszystkie rundy na KSW i oceni jak kazda powinna byc oceniona. Potem kazdy sedzia otrzyma wyliczenie ile razy poprawnie ocenili runde, ile razy byli blisko (runda 10-9, a dali np. 10-10), a ile razy calkowicie inaczej ocenili runde.

  Oczywisce system ma jakies wady, wiele rund bedzie na pograniczu, ale na pewno taki system oceny/kontroli sedziow jest lepszy niz zaden.

 • kamilj90

  Wczoraj obejrzałem sobie walkę Strusa z Chorwichem, bo niestety gali nie miałem okazji obejrzeć, a że wiele komentarzy było o nieuczciwym werdykcie to się skusiłem. Lubię obydwu zawodników, ale wg mnie dla Strusa to zwycięstwo się należało. Tak, Chorwich obalał kilka razy, ale po tym obaleniu nie zrobił po prostu nic, , praktycznie 0 ciosów i 0 zagrożenia w tym parterze. Za to Piotrek „nacinał” (jak to Pudzian mówi) go w stójce cały czas, fakt, śladów na twarzy Matt’a nie było, ale ciosy wchodziły cały czas. Jak dla mnie zasłużone zwycięstwo i Piotr na nie zasłużył.

 • Drwalu

  czy wiecie coś o ewentualnym odwołaniu się od wyniku? czy Mat coś będzie sładał? ktoś go pytał?

 • Vitek

  Nie cierpię kiedy jakiś sport staje się sztuką dla sztuki. Ocena walki na podstawie ‚ciosów’ łaskoczących przeciwnika jest nieporozumieniem. Widać było kto kontroluje walkę, a kto śmiga po ringu i łapie się lin. Dla mnie sędziowie punktujący wszystkie rundy dla Strusa zbłaźnili się i tyle.

 • Amalton

  Jedynie z punktacją babki z walki Matta mogę się zgodzić.
  Poza tym skoro ze sprowadzenia nic nie wynikało to dlaczego Bronder nie podnosił jej wcześniej do stójki. Widocznie stwierdził, że była praca (kontrola przeciwnika, zmiana pozycji itp.) Jeśli Matt przeleżał na Strusu większość rundy do tego mając sprowadzenia to nie wiem jak Strus ją wygrał. Zresztą do tej pory w przypadku Pudziana i Saidova sprowadzenie równało się z wygraniem rundy …

 • kerimm85

  ta Irenka 1 raz sedziowala?