Paul Daley: „Chciałbym zwolnić Aslambka Saidova z obowiązków bycia mistrzem.”

03 Grudzień 2013
Paul Daley: „Chciałbym zwolnić Aslambka Saidova z obowiązków bycia mistrzem.”


Po usunięciu z UFC, Paul Daley (33-13-2) kontynuuje misję zbierania międzynarodowego doświadczenia. W listopadzie walczył i przegrał decyzją pierwszą walkę od marca 2012 ale nie przejmuje się tym faktem, bowiem już 14 grudnia czeka go kolejne wyzwanie. Tym razem w miejscowym BAMMA z Romario Manoelem da Silvą (23-11-1). Nie to jest tym, co najbardziej zainteresowało nas we wczorajszym MMA Hour, gdzie Brytyjczyk opowiedział o ostatnich sportowych wydarzeniach w jego karierze. „Semtex” wspomniał, że życzyłby sobie zawalczyć z obecnym mistrzem półśredniej – Aslambkiem Saidovem.

Będę walczył i kontynuował karierę, ponieważ mam kilka osobistych celów do osiągnięcia. Jest kilka pojedynków, które chciałbym odbyć i kilka eventów na których chciałbym być. Skoro UFC jest dla mnie poza zasięgiem, to wciąż jest kilka gal, które mają dobrych i twardych mistrzów, a którzy jeszcze nie byli w UFC. Jeszcze ich tam nie ma ale może będą tam wkrótce.

Najciekawsza była jednak wspomniana część, gdy padło nazwisko Czeczena:

On ma chyba na imię Aslambek Saidov iwalczy dla KSW. To chyba kuzyn lub młodszy brat Mameda Khalidova. Jest mistrzem KSW, ma mocny rekord. Bardzo chciałbym z nim walczyć i zwolnić go z obowiązków bycia mistrzem, zanim UFC go wciągnie, bo najwyraźniej się tam wybierają.

Brytyjczyk byłby zdecydowanie ciekawym dodatkiem dla polskiej federacji i najwyraźniej sprawy od dawna zmierzają w kierunku sprowadzenia go do Polski. Cały czas brakuje jednak kropki na „i”, dlatego przy najbliższej okazji postaramy się dowiedzieć czy coś ruszyło w tej sprawie.

Komentarze

  • Kartel_

    Semtex, jest niepokornym typem zawodnika i chce walczyć z każdym i fajnie, ale wydaje mi sie ze KSW sobie nie pozwoli na tak fajny transfer, a szkoda, bo możnabyłoby z nim zrobić fajną trylogie Moks – semtex, Mańkowski – semtex, i Aslabek – semtex 😉

  • Pako

    nie chce mi się wierzyć że na Aslambka ściągną właśnie Daley'a no chyba że Paul przyjedzie walczyć tanio Cool

  • Cain

    to nie ma co nie wierzyć – przecież to totalnie niemożliwe 😉