Iryna Shaparenko rywalką Kamili Porczyk na KSW 26

20 Luty 2014
Iryna Shaparenko rywalką Kamili Porczyk na KSW 26


Od czasu ogłoszenia udziału Kamili Porczyk (1-0) w warszawskiej edycji KSW 26, w internecie zawrzało. Choć federacja obrała nowy kierunek zwracania na siebie uwagi w mniej szokujący sposób, to właśnie absolutny brak emocji u fanów tym pojedynkiem, był głównym zarzutem kierowanym w kierunku włodarzy. Przed chwilą ogłoszono, że rywalką Polki będzie Ukrainka Iryna Shaparenko (5-0).

Zaledwie 18-letnia zawodniczka, trenuje w donieckim klubie Star Fight Team. Mierzy 175 cm wzrostu i waży 55 kg. Choć zawodową karierę w MMA rozpoczęła zaledwie w czerwcu 2013 roku, zdążyła walczyć już pięć razy. Wygrała wszystkie z nich a cztery z nich przez poddanie, przy okazji zdobywając pas ukraińskiej organizacji West Fight.

Dla Kamili niewątpliwie będzie to doskonały sprawdzian jej umiejętności, które do tej pory zostały przetestowane zaledwie jeden raz. Wkrótce opublikujemy komentarz Pani Porczyk, którą poprosiliśmy o krótką charakterystykę jej przeciwniczki.

Komentarze

 • Oczekk

  No może być trudna dla Kamili, wygrała 4 z 5 walk przez submission, pewnie będzie dążyła do parteru, gdzie zapewne p. Porczyk będzie miała nie lada kłopoty.

 • RZDZ

  myślę, że Porczyk nie będzie miała szans z dziewczyną która już kilka walk miała i trenuje technikę. no ale przynajmniej to taka rywalką że za bardzo nie obije tej pięknej bądź co bądź buźki Porczyk …

 • champ1

  haha jak Porczyk się wypowie to znowu będę dwa dni czytał esej 😉 no to czekamy co na to Kamila. chyba wie, ze będzie cięzko, dziwie się ze wzięła taką rywalkę. pewnie nie mogli jej nikogo znaleźć i było ta albo żadna

 • bartek0011

  Bardzo dobry ruch ze strony KSW ApplauseKamila nie powinna mieć większych szans . Ta zawodniczka może być perspektywą do mistrzowskiego pasa. Karolina wygrała pas 55 ,ale teraz będzie walczyć w 52. Walka obu pań byłaby walką napewno emocjonującą. Nie tak jak walka z Kamilą . Ja to widzę tak sprowadzenie na korzyść ukrainki, następnie kompletnie nic nie wiedząca o parterze Kamila odklepie po jakiejś dźwigni pani Shaparenko.

 • Pako

  Z chęcia zobaczę te egzekucję na Pani Porczyk! ooo tak a już myślałem że KSW ściągnie jakiegoś melepetę do obicia. Brawo KSW Applause