GCF 31: Michał Fijałka vs. Jiri Prochazka w walce wieczoru w Czechach

27 Kwiecień 2015
GCF 31: Michał Fijałka vs. Jiri Prochazka w walce wieczoru w Czechach


Michał Fijałka (13-4-1) najwyraźniej odnalazł się w czeskich warunkach, bo to już drugi raz z rzędu, gdy „Sztanga” wystąpi u naszych sąsiadów. Pojedynek W Brnie zapowiada się całkiem ciekawie, gdyż jego rywalem będzie doświadczony Jiri Prochazka (12-2-1).

Czeski zawodnik ma całkiem pokaźny rekord i świetny bilans 11 zwycięstw przed czasem, spośród dwunastu ogółem. Dotychczasowe dwie porażki odniósł wyłącznie na wyjeździe, nigdy nie przegrywając na własnym terenie. 22 maja może więc okazać się wyjątkowo trudnym zawodnikiem, gdyż warunki fizyczne (red. 190 cm wzrostu) będą po jego stronie.

Z dobrych wiadomości jest taka, że będzie to walka wieczoru choć nie o pas federacji Gladiator Championship Fighting, ponieważ obóz managerski po stronie polskiej zdecydował się na dystans 3×5 minut zamiast 5×5, które obowiązują w GCF.

Michał Fijałka aktualnie dzierży pasmo pięciu zwycięstw z rzędu, gdzie wszystkie zdobył przed czasem. Z niewiadomych nam powodów, pomimo zainteresowania federacją KSW, ta wciąż nie zdecydowała się skorzystać z jego usług. Jest to o tyle niezrozumiałe, gdyż poza atutami w ringu/klatce, Michał posiada szereg cech w których lubuje się polska federacja. Jest na swój sposób medialny, nie ma dla niego zbyt wielu tematów tabu przed kamerą, sprzedaje bilety i kończy walki, co staje się powoli towarem deficytowym na galach KSW. Czy szósta wygrana z rzędu zmieni nastawienie włodarzy zanim zrobi to ktoś inny?

UPDATE: Wkrótce obszerny wywiad video ze „Sztangą”, którego spotkaliśmy na gali FEN 7 w Bydgoszczy.

Komentarze

 • rudy

  Wiadomo, że chodzi o personalne problemy. Szkoda

 • pool1892

  Mysle ze z jednej strony to wynik ostatniej walki z Celinskom, ktory nie zdominowal polciezkiej w KSW. Druga sprawa to fakt ze Sztanga jest twarza Areny Berserkerow … Dobrze ze kolejny wystep z mocnym rywalem

 • Gruby

  Wojtku wystarczy trochę pomyśleć w czym jest rzecz ze jeszcze nie jest w KSW… Na pewno miał warunek że w przypadku walki z Narkunem nie może odmówić a wiadomo że są z 1 klubu tak więc Sztanga nie wyląduje w KSW tak to trudno zrozumieć? Z Arbim i z Anzorem była taka sama sytuacja. Biorą Arbiego ale w przypadku gdy będzie miało dojść do walki z Anzorem nie może odmówić. Dla mnie temat jest prosty!

 • W. Mrozowski

  Zadzwoniłem i zapytałem Michała. Dobrze kombinujesz ale nie na temat w tym wypadku. Pierwsza szansa pojawiła się z Celińskim, ale to przecież było 6 pojedynków temu.

 • RZDZ

  niech skończą wszelkie kombinacje alpejskie i te niby strategie któe nie mają racji bytu przy innych zawodnikach. niech biorą go i tyle

 • Pako

  A po co on chce do KSW? Aż tam chcą rozwijać kariery?Na pewno zależy mu na Celińskim,ale nie rozumiem czemu ci zawodnicy są tak zaślepieni KSW.