Nobuyuki Sakakibara planuje powrót do MMA jeszcze w tym roku wg Scotta Cokera

07 Kwiecień 2015
Nobuyuki Sakakibara planuje powrót do MMA jeszcze w tym roku wg Scotta Cokera


Trzeba wiedzieć, że prawdziwy Japończyk nigdy nie powie czegoś, jeżeli naprawdę nie zamierza tego zrobić. Tym samym nasz ostatni i zarazem pierwszy wywiad z Nobuyuki Sakakibarą nie był dziełem przypadku.

Gdy w 2007 roku organizacja Pride została przejęte przez ZUFFĘ, nowy właściciel zastrzegł sobie klauzulę, wg której Pan Sakakibara nie mógł się podejmować żadnych działań promotorskich. Ten czas prawdopodobnie się zakończył i stąd najpierw wizyta w Krakowie przy okazji KSW 29, a teraz słowa Scotta Cokera z Bellatora:

Sakakibara zapytał czy możemy im pomóc. Odpowiedziałem, że oczywiście tak i jak tylko czas będzie właściwy, odbędziemy z nimi poważną rozmowę na temat tego co chcieliby, abyśmy dla nich zrobili. Japońskie federacje to jedni z założycieli tej branży. Mam do nich mnóstwo pytań, ale jeżeli komuś miałoby się udać to Sakakibara ma na to największe szanse. Wiem, że UFC zamierza tam być przynajmniej raz do roku, ale dla mnie, to nie jest to czego szukają tamtejsi fani. Chcą japońskiej firmy MMA, za którą mogliby się wstawić.

Od czasu przejęcia Pride, w Japonii nie powstała w jej miejsce żadna federacja, a przynajmniej taka która przetrwałaby do dzisiaj.

Komentarze

  • Cain

    o ho ho i będzie nam MMAnews jeździło do Japonii 😀

  • EL doopa

    ciekawe co planuje, jak ostatnio mafia go załatwiła to co się zmieniło?