Chael Sonnen będzie komentował gale World Series of Fighting. Debiut na wrześniowej WSOF 23

autor:
02 Wrzesień 2015
Chael Sonnen będzie komentował gale World Series of Fighting. Debiut na wrześniowej WSOF 23

chael_sonnen_emerytura

Chael Sonnen wraca do branży, co prawda nie jako zawodnik, ale jako komentator. Już 18-go września dołączy do zespołu komentatorów organizacji World Series of Fighting. Były pretendent do pasa UFC zadebiutuje za mikrofonem podczas gali World Series of Fighting 23: Gaethje vs Palomino.

Chael Sonnen decyzją NSAC został ukarany 2-letnią organizacją i nie czekając na ostateczne rozstrzygnięcia postanowił zakończyć karierę. Obecnie realizuje się w roli eksperta telewizyjnego oraz komentatora. Współpraca z WSOF nie będzie dla niego niczym nowym, ale z pewnością niezwykle ekscytującym:

Jestem zadowolony, że dołączę do ekipy komentatorskiej na galach World Series of Fighting mając możliwość komentowania zawodników, którzy w przyszłości mogą okazać się najlepszymi na świecie. WSOF wykonuje niesamowitą pracę w budowaniu ich organizacji w bardzo krótkim czasie. Jestem dumny, że mogę być częścią tej szybko rozwijającej się firmy.

Złotousty Sonnen w przeszłości był jednym z gości w studiu UFC na kanale FOX Sports, ale stracił posadę po wpadce dopingowej w 2014 roku. Oprócz tego przygotowywał analizy dla ESPN oraz pracował jako komentator z legendarnym zapaśnikiem Jimem Rossem.

Radości z pozyskania Chaela nie krył Matchmaker WSOF Ali Abdelaziz:

Cieszymy się, że mamy Chaela na pokładzie. On jest świetnym sportowcem i jednym z najlepszych analityków w historii. Ja, Ray oraz Carlos Silva jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że będzie teraz częścią teamu komentatorów na galach WSOF.

Komentarze

  • Typer

    no i zajefajnie, on się do gadania wybornie nadaje

  • kamerling

    Głęboko wierzę w jego powrót do czynnego MMAPray

  • Pako

    Pstryczek w stronę UFC 🙂 No i będzie tego więcej,jeszcze niech zawodnicy zaczną odchodzić z powodu nowego sponsora.