GCF Challenge: Kamil Selwa jednogłośnie pokonał Ondreja Skalnika w czeskim Dobris

07 Wrzesień 2015

Dobra wiadomość po piątkowym GCF Challenge w Czechach, gdzie w walce wieczoru dobrze zaprezentował się Kamil Selwa (7-5), jednogłośnie wygrywając z reprezentantem gospodarzy Ondrejem Skalnikiem (9-6).

Polak pojechał za granicę z nastawieniem mocnej poprawy za ostatnią porażkę z Damianem Stasiakiem w Płocku. Pierwsza runda to grapplerska dominacja, gdzie przynajmniej trzy i pół minuty Kamil spędził za plecami rywala, próbując zapiąć duszenie. W drugiej było bardziej wyrównanie, choć to Czech był tym który obalił i trzymał pozycję z góry. Ostatnie pięć minut było o wszystko i to Selwa udowodnił swój charakter, podkreślając końcówkę celną serią ciosów.

W drugiej walce wieczoru udanie zadebiutował Paweł Kołoczek (1-0) z klubu Octagon Cieszyn. Fighter z Ustronia również pokonał miejscowego Michala Lebduska (3-2) przez jednogłośną decyzję sędziów.