Rizin FF: Jerome Le Banner wraca do MMA i zawalczy z byłym sumitą

autor:
15 Grudzień 2015

Jerome_LE_BANNER_MMA_RETURN

Legendarny kickboxer, Jerome Le Banner (3-2) wraca do MMA i 31-go grudnia zawalczy na gali Rizin FF 2, gdzie zmierzy się z debiutującym sumitą Kaido Hoovelsonem. 42-letni Francuz wciąż rywalizuje na lokalnych galach w formule K-1, jednakże pojedynek w Japonii będzie jego powrotem do MMA po pięciu latach przerwy.

Jerome Le Bannrer przez wiele lat był w światowej czołówce zawodników K-1. W 2001 roku zadebiutował w MMA w starciu z Tadao Yasudą. Debiut zakończył się porażką i porzucił starty w tej formule na 3 lata. Następną walkę stoczył ze znanym z organizacji KSW Bobem Saapem, którą zremisował. Szczyt kariery w mieszanych sztukach walki przypadł na lata 2005-2006, kiedy to wygrał trzy pojedynki. Po kolejnej przerwie stoczył pojedynek na gali sylwestrowej Dynamite i przegrał na punkty z Satoshim Ishiim, złotym medalistą z IO w Pekinie w Judo.

Teraz zmierzy się z debiutującym w MMA Hoovelsonem. Estończyk waży na co dzień 193 kilogramy przy wzroście 199 cm i może się pochwalić imponującym rekordem w sumo tj. 431-213-102.