UFC 199: Pojedynek Ricardo Lamas vs. Max Holloway dodany do karty walk

21 Kwiecień 2016
UFC 199: Pojedynek Ricardo Lamas vs. Max Holloway dodany do karty walk

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Na czerwcowym UFC 199: Rockhold vs. Weidman 2 w Los Angeles, dojdzie do niezwykle ciekawego pojedynku w wadze piórkowej. Naprzeciw siebie staną Ricardo Lamas (16-4) oraz Max Holloway (15-3). Zwycięzca tego starcia będzie najprawdopodobniej pretendentem do mistrzowskiego pasa.

Ricardo Lamas w ostatnim występie na gali UFC FN 78, pokonał przez jednogłośną decyzję Diego Sancheza. Zwycięstwo pomogło mu odbudować pozycję po porażce z Chadem Mendesem, który już w pierwszej rundzie zastopował „Bully’ego”.

Max Holloway może się natomiast pochwalić jedną z najdłuższych serii zwycięstw w całej organizacji UFC. 25-latek ostatni pojedynek przegrał w 2013 roku z Conorem McGregorem. Od tego czasu zwyciężał z m.in. Cole Millerem, Cubem Swansonem, Charlesem Oliveira i Jeremym Stephenem. Jeśli pokonałby 9-go przeciwnika z rzędu, to rażącą niesprawiedliwością byłoby nieprzyznanie mu statusu pretendenta, o który zabiega od dłuższego czasu.

Komentarze

  • W. Mrozowski

    Ciężko mi już nazwać to zbiegiem okoliczności, ale to czego tknął się Conor, zamieniało się w złoto. Nawet rywale, których po drodze pokonał, stali się lepszymi zawodnikami. #Fakt