Rafał Błachuta i Sebastian Grabarek ze złotymi medalami na MP Służb Mundurowych 4 w Toruniu

18 Październik 2016

blachuta-mistrzowstwa-polski-sluzb-mundurowych-4

Co bardziej wnikliwi czytelnicy MMAnews już wiedzą, że mamy nowych medalistów na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Służb Munudurowych w MMA, które odbyły się w sobotę i niedzielę w Toruniu. Zawody odbywają się na zasadach amatorskich, na przestrzeni 2×3 minuty i w ochraniaczach. Po naradzie, finały odbyły się bez użycia kasków.

Najlepszą wśród kobiet, okazała się Kornelia Włodarczyk (wojsko), która pokonała Annę Chodyrę w pierwszej rundzie potyczki. Była to jedyna żeńska para zawodów.

W kategorii 73 kg mężczyzn, numerem 1 był Sebastian Grabarek, który poddał Pawła Płotkę duszeniem gilotynowym w rundzie otwierającej starcie. Z brązowym medalem wyjechał Marcin Woś.

Kategoria 80 kilogramów to wspomniany Rafał Błachuta (straż pożarna), który zwyciężył z Adamem Jankowskim przez decyzję. Było to jego drugie 1-sze miejsce w historii zawodów. Trzecie miejsce na podium, tym razem dla Marcina Gehrkę.

W dywizji 87 kilogramów, złotym medalistą został Artur Skrzypiec (wojsko), który decyzją zwyciężył z nr 2 Dawidem Kotewiczem. Brąz zawisł na szyi Szymon Christ.

Kategoria 96 kg to domena Marcina Narkiewicza, który wygrał decyzją z Piotrem Maniakiem. Trzecie miejsce powędrowało do Łukasza Roszkowskiego.

Najcięższa kategoria Open nie obyła się bez zamieszania w sposobie w jaki sędzia zatrzymał walkę po knockdownie Michała Piwowarskiego (wojsko) na Radosławie Kieliszkowiczu, który musiał obejść się smakiem ze srebrnym medalem. Na trzecie miejsce zapracował Damian Sobczyk.

Nagrodę dodatkową dla najlepszego Policjanta, otrzymał Adam Jankowski. Za najlepszą walkę turnieju, wybrano pojedynek Artura Skrzypca z Dawidem Kotewiczem. Nokaut turnieju dla Michała Piwowarskiego a zawodnikiem turnieju okazał się Sebastian Grabarek. Niebawem opublikujemy nagrania walk finałowych w wersji HD.