Ben Askren na kwietniowym One Championship

27 Styczeń 2017
Ben Askren na kwietniowym One Championship

ben-askren-win-one

Głównodowodzący One Championship Chatri Sityodtong, ogłosił w środowym wywiadzie kolejną obronę mistrzowskiego pasa dla Bena Askrena (15-0). Już 21 kwietnia utalentowany zapaśnik pojawi się wielce zapowiedzianej gali w Manili, stolicy Filipin.

Gala w manili będzie wyjątkowo ogromnym wydarzeniem. Ben będzie bronił pasa, na karcie będzie również Eduard Foloyang, również w obronie tytułu, tak jak cała reszta filipińskich gwiazd, które pojawią się na karcie walk.

Niepokonany Askren ma za sobą udaną obronę pasa w kwietniu zeszłego roku, gdzie jednogłośnie pokonał Nikolay’a Aleksakhina. W sumie, będzie to jego piąty pojedynek pod banderą azjatyckiego promotora. „Funky” jest bardzo aktywnym krytykiem światowego lidera UFC, niestety prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się, jak jego umiejętności sprawdziłyby się z topowymi fighterami, bo ONE Championship podpisuje bardzo rygorystyczne kontrakty. Sam zawodnik również nie kwapi się do organizacji pod wodzą Dany White.

Folayang (17-5) przejął mistrzowskie trofeum w listopadzie, po szokującym nokaucie w pojedynku z legendarnym Shinyą Aokim, zatrzymując go w trzeciej rundzie.

Eduard ledwo wygrał mistrzostwo w Singapurze i teraz będzie go bronił w rodzinnym kraju. Chcę, żeby całe Filipiny oglądały to wydarzenie. Bohater narodowy na międzynarodowej platformie, reprezentujący Filipiny, reprezentujący filipińską dumę, reprezentujący wszystko na najpiękniejsze w Filipinach, musicie to oglądać.

Nie wiadomo póki co niczego odnośnie rywali dla wymienionej dwójki:

Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi rywalami i wkrótce będziemy mogli coś ogłosić.

Gala w Manili będzie jedną z osiemnastu eventów, jakie One Championship zorganizuje w tym roku. Tym samym azjatycki potentat jeszcze bardziej wzmocni swoją pozycję na tamtejszym rynku.

To również świetna okazja dla Marcina Prachnio, który w styczniu miał walczyć o pas z obecnym mistrzem, gdzie musiał wycofać swój udział z powodów zdrowotnych. Gala na Filipinach szykuje się na wielkie widowisko, więc kto wie, być może włodarze zdecydują się dodać jeszcze jedną walkę o pas. W tej sprawie będziemy Was informowali na bieżąco.

Komentarze