Oktagon 3: Michał Bobrowski znokautował rywala w Pradze. Attila Vegh wygrał decyzją w walce o pas

31 Lipiec 2017
foto.: fb.com/oktagon mma

Nie było łatwo, ale było warto. Reprezentant Krakowa Michał Bobrowski (6-0), zachował niczym nieskażony rekord i podniósł ciąg zwycięstw do sześciu z rzędu. W sobotę, Polak wystąpił na bardzo dobrze zorganizowanej trzeciej edycji gali Oktagon 3 w Pradze. Obrazek skądinąd znany już z Warszawy, bo na lokalnym stadionie, czy raczej korcie tenisowym w Czechach.

Walka od początku przebiegała pod dyktando mniej doświadczonego Michała, który kontrolował Ilję Skondrica (13-12) przez większość czasu. Zgodnie z planem, najpierw wymęczył go w klinczu, a później przeniósł akcję do parteru, gdzie trzymając pozycję z góry, uderzał i przeszedł do półgardy, nadal pracując ciosami i łokciami. Pod koniec 1 rundy, pojedynek wrócił na chwilę do stójki.

Runda nr 2 w zasadzie podobna, ale tym razem „Bober” był już bardziej konkretny w ciosach z góry. Gdy w końcu doszedł do dosiadu, sędzia główny nie miał wyjścia jak przerwać i ogłosić Michała zwycięzcą.

Na tej samej gali, Attila Vegh (30-8-2) zwyciężył decyzją w najważniejszym pojedynku wieczoru z Paulem Byrnem (6-3). Słowak był lepszy przez całą połowę walki, ale nagle skończyło mu się „paliwo” i od tego momentu walczył już o przetrwanie. Irlandczyk atakował, ale o dziwo końcówkę nie przycisnął dostatecznie i Attila wykorzystał doświadczenie, by zaznaczyć ostatnie sekundy mocnym obaleniem i kupić tym samym zwycięstwo oraz mistrzowski pas.

Wg obecnego na gali Kamila Zawarskiego ze Szkoły Walki Drwala, Oktagon 3 organizacyjnie i produkcyjnie stał na bardzo wysokim, światowym poziomie rodem z UFC.