10 pytań do Minotauro Nogueiry – wywiad.

12 Luty 2010
0

Poniżej znaleźć możecie ogromny wywiad z jednym z najwspanialszych zawodników MMA na świecie. Większość z was na pewno pamięta ile emocji dostarczył nam Minotauro.
10 lat walki, 4 mistrzowskie pasy, 31 wygranych i kilka milionów dolarów na koncie w banku. Niektórzy mogą pomyśleć, że najwyższy czas dla Rodrigo Nogueiry, aby przeszedł na emeryturę. Brazylijska legenda wagi ciężkiej mówi, że jeszcze nie czas.
W poniższym wywiadzie, Nogueira mówi o powrocie do zdrowia po przegranej walce z Mirem, o nadchodzącym pojedynku z Randy Couture a także o swoich przemyśleniach dotyczących Fedora i Wanderlei?a Silvy.

Trenowałeś z Wanderleiem na jego sali treningowej w Las Vegas. Co myślisz o jego decyzji odnośnie walki w niższej kategorii wagowej (185 funtów)?
Nogueira: Wanderlei zawsze walczył w kategorii 205 funtów, myślę jednak że ma dobrą okazję aby świetnie sobie radzić w dywizji 185 funtów. W zasadzie to zaczynał karierę od tej kategorii wagowej, reszta więc zależy od tego jak się zaadoptuje do nowych warunków. Będzie miał trochę mniej siły, ale serce pozostanie to samo. Wanderlei to wojownik i wierzę że poradzi sobie świetnie.

16 czerwca obchodziłeś dziesięciolecie swojej kariery. Jakie były twoje najlepsze i najgorsze momenty?
Nogueira: Miałem kilka dobrych momentów. Moje zwycięstwo z Bob?em Sapp i Mirko były dwoma najwspanialszymi momentami. Najgorsze z kolei, to oczywiście moja ostatnia walka i kiedy utraciłem pas.

Co dokładnie stało się tobie zanim przystąpiłeś do tej walki i dlaczego sobie nie odpuściłeś?
Nie podejmuję walki tylko, jeżeli całkowicie jestem niezdolny do pojedynku, kiedy nie mogę nawet chodzić. Każdy kto ze mną trenuje, wie jaki jestem. Nigdy nie odrzucam propozycji walki. W walce z mirem miałem poważną infekcję łokcia na 10 dni przed. 5 dni spędziłem wówczas w szpitalu, gdzie podawano mi antybiotyki. Na szczęście wydobrzałem do walki i wróciłem jeszcze na moment do treningów, 3 dni przed walką. Poza tym miałem jeszcze poważną kontuzję kolana. Zdecydowanie nie byłem w dobrej kondycji ale nie chcę niczego odbierać Mirowi. Był w świetnej kondycji i był bardzo dobre przygotowany. Miał świetną taktykę, nie schodził ze mną do parteru, zaskoczył mnie swoją prawą ręką. Jestem jednak pewny, że posiadam umiejętności aby dać znacznie lepszą walkę przeciwko Randy Couture.

Co zrobiłeś po walce z Frankiem Mir aby wyleczyć wszystkie kontuzje?
Nogueira: Przeszedłem operację kolana, i zaraz po niej zacząłem trenować. W połowie marca wróciłem już do rutynowych treningów. Do sierpnia chcę już osiągnąć 110% swoich możliwości.

Czy stawienie czoła Randy?emu jest dla ciebie jakąś dodatkową motywacją?
Na pewno. Walka z czołowym zawodnikiem jakim jest Randy to tak jakbym walczył z Fedorem, Cro Copem. Zdecydowanie jest legendą tego sportu, to będzie świetna walka. Będę walczył w tej samej wadze w jakiej walczyłem w Pride FC. Będę ważył więc o 10 funtów mniej niż obecnie. Lżejszy, będę ruszał się szybciej, będę bardziej wytrzymały a moje jiu jitsu również będzie lepsze.

Frank Mir czy Brock Lesnar, kto wyjdzie zwycięsko?
Nogueira: Frank jest lepszy w parterze, ale Brock bardzo się poprawił. Nie wiem, stawiam 50 na 50 procent szans dla obu.

Co z kolei myślisz o pojedynku Josh Barnett vs Fedor Emilianenko?
Myślę, że to będzie dobry pojedynek. Josh może wytrzymać wiele ciosów, ma dobry boks. To ciężka walka dla Fedora, Barnett może skomplikować jej przebieg. Ma dobre submission, ale Fedor ma lepsze zapasy. Widzę więc Fedora jako tego, który ma małą przewagę, ale Josh łatwo skóry nie odda.

Plotki mówię, że Fedor może walczyć na ADCC. Jak myślisz, kto miałby szansę pokonać go w MMA i ADCC?
Nogueira: jest wielu zawodników, którzy pokonali by go na ADCC. Roger Gracie, Jacare… ale myślę że Roger miałby większe szansy gdyż pracuje więcej z gardy. Arona ma już za sobą świetną walkę z Fedorem. Zawodnicy BJJ na pewno pokonali by go na ADCC.
W MMA chciałbym go zobaczyć przeciwko Lyoto Machida, który jest trudny do złapania. To byłoby interesujące widowisko. Tak samo Anderson Silva, jego ostatnia walka była trudna ale mimo wszystko potrafił znaleźć odpowiedni moment na odpowiednie uderzenie. jest wielu gości , którzy mogliby z nim walczyć. Jest agresywny, ma świetny boks, bardzo dobrze trzyma pozycję i świetny timing.

Kto wg ciebie ma obecnie najlepsze jiu jitsu w MMA?
Nogueira: Naprawdę podoba mi się styl Damian?a Maia. Jego jiu jitsu jest bardzo techniczne. Jest świetnym zawodnikiem. Jacare również jest na szczycie w tej kategorii.

Jesteś jedynym zawodnikiem wagi ciężkiej na świecie, który zdobył 4 różne pasy mistrzowskie (UFC, WEF, Pride FC i Rings). Co stanowi dla ciebie dalszą motywację do walki?
Nogueira: Uwielbiam wyzwania i walkę. Straciłem pas UFC będąc daleko od moich maksymalnych możliwości. Teraz chcę wrócić do życiowej formy i odebrać mój tytuł z powrotem. Brazylia posiada obecnie 2 pasy UFC, dlatego chciałbym przywrócić pełną dominację Brazylijczyków w MMA, przywożąc ze sobą trzeci pas. Chciałbym również sprawić aby MMA stało się tutaj najpopularniejszym sportem.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o