DREAM 13 – fakty, plotki i domysły.

24 Luty 2010
0

Na każdą kolejną galę DREAM czekam z prawdziwą niecierpliwością czując w niej pierwiastek ducha nieodżałowanej ligi PRIDE, w której to narodzili się moi młodzieńczy idole. Czasy się zmieniły, teraz rządzi USA i UFC. Szala się przechyliła w stronę rynku amerykańskiego gdzie gwiazdy PRIDE dogasają powoli przechodząc na emeryturę, drudzy starają się udowodnić, że nadal należą do czołówki MMA a jeszcze inni próbują ze złotymi łańcuchami na szyi zmienić branżę na nieco mniej kontuzjogenną.
Kolejna już trzynasta gala spod znaku DREAM odbędzie się 22 marca w Yokohamie – aczkolwiek póki co więcej jest znaków zapytania niż rzeczy o niej pewnych.
Najpewniejszą informacją jest walka starego ?wyjadacza mat? Joachima Hansena przeciwko Bibiano Fernandezowi – młodej (kolejnej) rewelacji rodem z Brazylii. Bibiano poddał ostatnio dobrze rokującego zapaśnika Joe Warrena i Japończyka Takayę wygrywając turniej wagi piórkowej na gali Dream 11. Jednak i tu jest mała niewiadoma, ponieważ panowie ustnie zgodzili się na walkę i widnieje ona na oficjalnej stronie organizacji, jednak atramentu pod swoimi nazwiskami jeszcze nie pozostawili. W każdym razie jest to najbardziej pewna informacja odnośnie tej gali.
Drugim ważnym punktem programu gali będzie występ zwycięzcy turnieju SUPER HULK, czyli niemal kreskówkowego, kultowego w Japonii – Minowamana. Ikuhisa niedawno oficjalnie został nagrodzony czekiem na 10 milionów jenów oraz przyobleczony w pas zwycięzcy turnieju. Jego przeciwnik na razie nie jest znany, jednak w przypadku Minowy raczej nie ma to znaczenia kto nim będzie. Ten weteran ponad 70 walk walczył już z każdym w każdej wadze – Silva, Hong Man Choi, Bobb Sapp, Frye, Tamura a nawet Butterbean żeby wymienić kilku. Brakuje tylko Najmana.
Jako informację numer trzy uznałbym założenie, iż na gali wystąpi weteran PRIDE ? Japończyk Ryo Chonan zapamiętany jako pogromca Andersona Silvy przez nożyce ze skrętówką. Chonan podpisał niedawno kontrakt na kilka walk dla DREAM a jego pierwszym występem ma być gala z pechowym numerem w nazwie.
Na więcej info trzeba poczekać.
Niepotwierdzeni zawodnicy mający wziąć udział w Dream 13 to : Murillo Rua, Eddie Alvarez, Hideo Tokoro, Marius Zaromskis, Kiyoshi Tamura.

(News dzięki uprzejmości użytkownika ‚danteV’)

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o