Kimbo planuje wrócić do korzeni…

11 luty 2010
0

W jednym z wywiadów, Kevin Ferguson, znany bardziej jako 'Kimbo Slice’, wyjawił, że po wypełnieniu swojego kontraktu, który opiewa na jeszcze 2 walki, zamierza wrócić do tego, z czego jest najbardziej znany. Jego kariera rozpoczęła się od ulicznych walk bokserskich, które zostały rozpowszechnione w internecie. I to właśnie boks jest tym, do czego Kimbo czuje sentyment.

Boks jest moją pierwszą miłością. Wierzę, że doskonale dam sobie radę. MMA było dla mnie czymś w rodzaju próby. Boks jest jednowymiarowy, podczas gdy w MMA jest ich wiele. Myślę, że nie będzie większych trudności przekwalifikować się z MMA do bokserskiej stójki, głównie z powodu mojego stylu walki.
Nie ujmując niczego boksowi… treningi MMA są niesamowicie ciężkie. Musisz przygotować się na kopnięcia w głowę i nogi, a twój przeciwnik tylko czeka żeby chwycić i rzucić cię na ziemię, a później dobić cię swoimi kolanami i rękami. W boksie natomiast musisz robić uniki i uderzać rękoma, aczkolwiek trening może być równie intensywny. W tym momencie mojej kariery, chcę wnieść w boks tą postawę, której nauczyłem się na MMA.
Wciąż mam jeszcze zakontraktowane dwie walki do końca tego roku. Każdy fighter i sportowiec wie, że nie powinieneś zmieniać obozu treningowego będąc w trakcie robienia czegoś. Dlatego mój trener MMA na Florydzie, będzie przygotowywał mnie również do pojedynków bokserskich. Zakończenie kontraktu uczyni mnie wolnym strzelcem.
Nie mam jeszcze ustalonych konkretnych dat pozostałych dwóch pojedynków. Zwykle dowiaduję się o tym na 6 do 8 tygodni przed pojedynkiem. Trochę później dowiaduję się z kim, oraz gdzie odbędzie się walka. W boksie, możesz mieć walkę np. w poniedziałek, i jeżeli czujesz się dobrze, możesz mieć kolejną w przyszłym tygodniu. W MMA, niezależnie od tego czy czujesz się dobrze czy też nie, obowiązuje 6 tygodniowa przerwa zanim będziesz mógł podjąć kolejne wyzwanie.
W niektórych przypadkach, jeżeli jesteś zbyt zaangażowany w promocję walki MMA, w tym czasie zawodnikowi może się przydarzyć wiele rzeczy. Może na przykład doznać kontuzji, przez którą będzie musiał wycofać się z walki. Tak jak np. z Ken’em Shamrockiem, który z powodu rozcięcia łuku brwiowego musiał zrezygnować z pojedynku. Z tego powodu walczyłem z przeciwnikiem o którym nie wiedziałem nic. Jeżeli walka zostałaby odwołana, to by oznaczało zły interes dla promotora, co ostatecznie odbiłoby się również na mnie.

Obecny rekord Kimbo w MMA, to 3 zwycięstwa i 1 porażka.

Nie miałem pojęcia, że mogę aż tak dotknąć porażką ludzi z miejsca, gdzie się urodziłem (Bahamy). Odwiedzałem nawet lokalne szkoły i tamtejsze dzieciaki po prostu mnie kochały. To było niesamowite uczucie, dlatego też będę kontynuował to, co robię najlepiej. Tym co robię reprezentuję bowiem cały mój kraj. Teraz mam więc więcej powodów aby kontynuować karierę.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x