Legenda boksu Roy Jones Jr. w MMA !

03 Luty 2010
0
Legenda boksu Roy Jones Jr. w MMA !

Roy Jones Jr. to legenda boksu. Jego historia potoczyła się niemal jak w Hollywodzkich filmach. Jako reprezentant USA na Olimpiadzie w boksie, został niesłusznie oceniony w finałowej walce i został srebrnym medalistą. Po tym wydarzeniu chciał przestać boksować na zawsze. Jednak los chciał że dalsza jego kariera to głównie wzloty i niesamowite pojedynki.

Ośmiokrotny mistrz świata w boksie Roy Jones Jr. przechodzi do MMA. Walka odbędzie się na gali „March Badness” 21-go marca w hali Pensacola Civic Center na Florydzie. Odbędą się na niej zarówno walki w formule bokserskiej jak i MMA. W walce wieczoru (w wadze light heavyweight) zmierzą się Roy Jones Jr. (52-5) i Omar Sheika (27-8). W wywiadzie dla Sherdog Jones powiedział że chce rzucić się na nowe wody i promować MMA, ponieważ szanuje zawodników każdego rodzaju. Cytuje: „Ludzie zawsze mówią że boks to a mma tamto. Ale oba to sporty walki w których mężczyźni stają naprzeciw siebie. Każdego kto stanie w takiej konfrontacji przeciw innemu fighterowi będę po prostu szanował. Więc aby złamać piętno jakie ciąży nad MMA – że ludzie nie lubią tej formuły lub są jej przeciwni – zamierzam zacząć promocję MMA. Ten sport ma potężną bazę fanów którzy kochają pojedynki. Boks czy mieszane sztuki walki to wciąż walka”.
Jones stwierdził również dziwnego podejścia ‚Boks kontra MMA’. „Dlaczego ludzie próbują nas podzielić?” spytał. „Dlaczego się nie pojednać i zrobić coś dobrego dla obu rodzajów sportów? MMA ma coś czego nie ma boks”.
Roy Jr powiedział również iż wierzy że publiczność która tam będzie, przyjdzie aby wyrazić poparcie dla dla obu dyscyplin.
„Wiem że ludzie często czują niedosyt niewystarczającą liczbą rund w pojedynkach MMA. W boksie zawsze jest wystarczająca ilość rund a nawet trochę więcej niż byś chciał. Więc dlaczego by nie dostarczyć widowni pojedynków w obu formułach i udobruchać w ten sposób wszystkich? Wystarczająca liczba rund plus wystarczająca ilość akcji”.
Jones stwierdził również że umiejętności niektórych spośród zawodników MMA są na tyle dobre że z powodzeniem mogliby startować w profesjonalnych pojedynkach bokserskich. „Niektórzy z nich mogą” mówi. „Ale musisz pamiętać że nie wszyscy z nich mają podłoże bokserskie. Ale oczywiście boks to tylko jeden z elementów które tworzy całość jaką jest MMA. Musisz być dobry zarówno w uderzeniach, w jiu-jitsu i zapasach”.
jednym z takich zawodników którego Jones darzy szczególnym szacunkiem jest obecny mistrz wagi średniej UFC – Anderson Silva, z którym chciałby poboksować. Wypowedział się o pojedynku że to byłaby wspaniała walka. „On jest dobrym zawodnikiem i dobrym bokserem. Jest szybki i wysoki a także że jest leworęczny. Tak więc jest tego rodzaju fighterem, który w boksie stwarza dla mnie problem”.
Jones uważa że UFC powinno zezwolić Andersonowi na walkę z nim ale „Oni tego nie zrobią. Jednak jest to walka którą ludzie chcieliby zobaczyć.”

Źródło: Royjonesjr.com i Sherdog.com

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o