Lytle: ‚Chcę aby ludzie wiedzieli, że jestem kompletnym zawodnikiem’

22 Luty 2010
0

Weteran wagi półśredniej, Chris Lytle wypowiedział się na temat dźwigni kończącej jego walkę z Brian’em Foster’em, na gali UFC 110 w Sydney. Lytle chciał przypomnieć swoim fanom, że nie jest wyłącznie agresywnym zabijaką, lecz również wprawnym i utalentowanym zawodnikiem.

?Wygrałem już kiedyś raz ?Poddanie Wieczoru’ , jednak moje ostatnie walki rozgrywały się głównie w stójce. Nie chciałem, żeby ludzie uważali mnie za zabijakę walczącego wyłącznie w stójce. Chciałem by ludzie wiedzieli, że jestem kompletnym zawodnikiem. Przed walą wyobrażałem sobie różne techniki kończące, zależnie od tego jak potoczy się walka. Kiedy on próbował mnie obalić, zobaczyłem jego nogę i pomyślałem sobie: ?to jest jedna z sytuacji, na które czekałem?, więc zrobiłem co trzeba. Od razu gdy uzyskałem pozycję, adrenalina tak mi podskoczyła, że zrobiłem technikę tak mocno jak tylko potrafiłem. Trenując nie zakłada się jej tak mocno, ale podczas walki często przeciwnik ma szansę uciec. Chwyciłem go w dziwnym ułożeniu, nie było dostatecznie prosto, więc mogłem trochę za bardzo naciągnąć, za co bardzo przepraszam.?

Po spektakularnej wygranej, Lytle ma nadzieję powrócić na zwycięski szlak. Nie udało mu się to od 2007 roku, dlatego trzymamy za niego kciuki.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o