Matt Lindland – wywiad z założycielem Team Quest

02 luty 2010
0
Matt Lindland – wywiad z założycielem Team Quest

Matt „The Law” Lindland – weteran MMA (21-5-0) który walczył z najlepszymi, wrestler i polityk w jednym. Bardzo zajęty człowiek, jednak znalazł chwilę by udzielić nam wywiadu.

Takedown: Poszukałem ostatnio trochę wieści na twój temat i wygląda na to że żyjesz obecnie w jakimś ?maratonie?, wiecznie zajęty robieniem czegoś, nieustannie w biegu. Z pewnością jest to historia z której nie każdy fan w Polsce ? tak przypuszczam ? zdaje sobie sprawę, ale jesteś kandydatem do amerykańskiej Izby Reprezentantów z ramienia Republikanów, w okręgu nr 52 w Oregonie. Do tego niezależni obserwatorzy wskazują na twoje spore szanse w osiągnięciu celu. Skąd zrodził się pomysł by pomagać innym ludziom? Bo to pewnie jeden z głównych powodów dla których chcesz zostać profesjonalnym politykiem.
Matt: Nie chcę być profesjonalnym politykiem, jestem mieszkańcem Oregonu. Dbam o stan Oregon i ludzi w nim mieszkających. Wierzę że mogę wykonać dobrą robotę jako ?ustawodawca? i zrobić to znacznie lepiej niż jakiś ?polityk karierowicz? ? nie jestem typowym politykiem w podręcznikowym tego słowa znaczeniu. Przede wszystkim jestem politykiem, jestem atletą/zawodnikiem, właścicielem małej firmy, Olimpijczykiem i ojcem ? głową rodziny.
Takedown: Miałeś wiele, naprawdę dobrych walk w swojej karierze zawodniczej, walczyłeś z najlepszymi w tym biznesie. Myślisz że to nowe doświadczenie może być jednym z najtrudniejszych wyzwań w twoim dotychczasowym życiu?
Matt: Nie, to po prostu inny rodzaj wyzwania. Dobrze jest stawiać sobie jakieś wyzwania.

Takedown: Wróćmy na chwilę do korzeni. Ty, Dan Henderson i Randy Couture zdecydowaliście się otworzyć razem ?Team Quest?. Skąd pomysł na jego powstanie? Dlaczego taka duża zmiana z zapasów do MMA?
Matt: Zapasy i MMA nie dzieli wielka przepaść ? to wciąż forma walki. Jako mężczyźni jesteśmy stworzeni do tego aby być wojownikami. Jesteśmy wpółzawodniczącymi istotami. Tak po prostu jest.

Takedown: A jak zrodziła się nazwa klubu ?Team Quest??
Matt: Dan, Randy i ja uznaliśmy, że powinniśmy otaczać się drużyną/grupą ludzi o podobnym sposobie myślenia.

Takedown: Co z twoją ksywą ?The Law?(Prawo). Kto ją tobie nadał?
Matt: Przyjaciele lub fani, może to był Randy. Nie pamiętam dokładnie kto pierwszy mnie tak nazwał ale jakoś tak zostało.

Takedown: Sztuki Walki to groźna broń. Naprawdę uważam że przeznaczona jest dla ludzi, którzy wiedzą jak się nią posługiwać właściwie. Musiałeś kiedyś używać swoich zdolności poza w życiu codziennym?
Matt: Nigdy nie musiałem się obawiać o siebie poza ringiem. Radziłbym sobie nawet lepiej poza ringiem, bo tam nie ma żadnych reguł.

Takedown: Czujesz się szczęśliwym człowiekiem, mając to wszystko co obecnie posiadasz… wspierającą i kochającą rodzinę, sukces w MMA, twoją własną markę ?Dirty Boxer?, itp.?
Matt: Moje życie jest cudowne, nie mógłbym być bardziej szczęśliwy. Mam rodzinę która mnie kocha i wspiera. Dostaję pieniądze za to że walczę. Wiem że nie mogę tego robić wiecznie, więc muszę mieć coś w zanadrzu.

Takedown: Wiem że jesteś również promotorem MMA , masz własną organizację ?Sport Fight?. Czy myślisz że to obecnie dobry biznes, patrząc na sytuację na rynku, gdzie większość organizacji ma problemy finansowe? Za wyjątkiem UFC oczywiście, które jest numerem 1 i na dobre zagościło w sercach fanów.
Matt: Promowanie MMA to ciężki biznes. UFC jest popularne, ale MMA już niekoniecznie.

Takedown: Skupmy się teraz na twojej najbliższej przyszłości. Co się stanie jeżeli ? zwyciężysz lub przegrasz wybory?
Matt: Jeżeli wygram będę musiał pracować w stolicy przy tworzeniu ustaw. Jeżeli przegram to mam wszystko to co robiłem do tej pory.

Takedown: Czy znasz datę i przeciwnika twojej następnej walki w ringu?
Matt: 24-ty stycznia 2009 na Affliction Show. Nie jestem jeszcze pewny kto będzie przeciwnikiem.

Takedown: Dziękuję ci Matt. Doceniam że znalazłeś kilka minut żeby udzielić tego wywiadu. Jestem pewny że – jak zwykle – musisz gdzieś teraz biec. Powodzenia ze wszystkim.
Matt: Możesz być tego pewny. Czytajcie www.mattlindland.tv w poszukiwaniu nowinek.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x