Nowe regulacje UFC dotyczące używania wazeliny w walce.

03 Luty 2010
0

Jacob Stitch Duran, jeden z trzech oficjalnych cutman?ów UFC (lekarz ringowy, odpowiedzialny za powstrzymywanie skutków rozcięć, opuchlizny i krwawień) wyjaśnił nowe zasady, które będą obowiązywały od najbliższego show UFC.Wg niego: ?Istnieją trenerzy wywodzący się ze starej szkoły, którzy uczą w jaki sposób dać swojemu zawodnikowi przewagę?.
Dodał również że: ?Są dwie możliwości, jedna to taka w której chodzi o trenera z ogromnym doświadczeniem i który celowo smaruje twarz wazeliną a jej resztki wciera w ramiona zawodnika. Jest to świetny trik, który zadziałał wcześniej pewnie wiele razy. ‚Zaufajcie mi, nie on pierwszy to robił’ (chodzi zapewne o aferę GSP vs BJ Penn) ? to jest scenariusz numer jeden. Scenariusz numer dwa to taki w którym niedoświadczona osoba z narożnika rozciera wazelinę na twarzy zawodnika i nie zdając sobie sprawy że ma jej resztki na dłoniach, wciera je w ramiona zawodnika podczas masażu. Możecie dokonać własnego osądu tej sytuacji. My natomiast dokonaliśmy własnego i ustanowiliśmy nową zasadę?.
Z tego co słychać w wywiadzie, w myśl nowej reguły używanie wazeliny w przebieralni lub w oktagonie przez osoby inne niż lekarze ringowi, jest niedozwolone. Zasada dotyczy wszelkich również wszelkich, innych substancji do smarowania skóry jak kremy, olejki, bengay, itp. Wazelina rozprowadzana będzie jedynie na frontalnej części twarzy zawodnika ? nigdzie poza nią.
Stitch dodał również: ?Wcześniej, kiedy zawodnicy dochodzili do obszaru przed oktagonem, w którym smarowaliśmy ich twarz wazeliną, byli z nim również ludzie z narożnika. Miały wtedy miejsce uściski i życzenia powodzenia, później sędzia sprawdzał zawodnika i zezwalał na wejście do oktagonu. W czasie tego całego przytulania i składania życzeń, trenerzy mogli mieć na rękach substancje które wcierali w skórę zawodnika. Zmiana jest więc bardzo prosta, najpierw pożegnania, później my smarujemy policzki i łuki brwiowe wazeliną a na końcu sędzia sprawdza zawodnika i wypuszcza go prosto do oktagonu. Osobom z narożnika nie wolno już posiadać wazeliny między rundami. Jeżeli fighter będzie miał rozcięcie lub opuchliznę, wtedy my jako lekarze ringowi , wchodzimy i zajmujemy się nimi. Jako jedyni będziemy upoważnieni do nałożenia wazeliny na dozwolone obszary twarzy. To finałowy wniosek z przypadku ?GSP vs BJ Penn?. To stało się wcześniej wiele razy ale w walce tego kalibru, ściągnęło na siebie uwagę całego świata.?

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o