NSAC: Oficjalna decyzja w sprawie Afery Wazelinowej już dzisiaj

11 Luty 2010
0

Ostatnie 6 tygodni upłynęło pod hasłem: ?oszukiwał czy nie oszukiwał?? lub inaczej: ?oszukiwał świadomie czy nieświadomie?? Chodzi oczywiście o ?aferę wazelinową?, która rozgrywa się pomiędzy Georges St. Pierre a BJ Penn.
Okres od walki do dzisiaj, to okres w którym fani, przyjaciele i obozy treningowe obu zawodników, przekrzykują się w argumentach – kto ma rację.
Dzisiaj, Sportowa Komisja Stanowa stanu Nevada ma zamiar położyć kres domysłom i spekulacjom, które od tygodni krążą po internecie, wydając oficjalny wyrok. Oto słowa szefa Komisji Stanowej (Keith Kizer):

Myślę, że mamy wszystko czego potrzebujemy aby osiągnąć konkluzję. Obozy obu zawodników przedstawiły sporo dokumentów, mamy nagranie video. Całość wydarzyła się tuż przed nami. Nie wiem czy jest coś czego nie mamy a moglibyśmy mieć jeszcze w tej sprawie. To już prawie 2 miesiące.
Wiem, że te materiały na okrągło były analizowane w internecie i istnieją dwie, całkowicie przeciwne sobie strony. Z jednej strony mamy fanów GSP, którzy mówią: ?Hej, o co tyle krzyku?. To przecież i tak nie czyniło żadnej różnicy?. Nie jestem jednak pewien jak dowieść, że nie czyniło to różnicy.
Po przeciwnej stronie mamy natomiast fanów BJ Penn?a, którzy twierdzą: ?To najgorsze co mogło się wydarzyć. Zawiesić GSP?. Ale tu również nie potrafię wskazać w jaki sposób czyniło to różnicę.
Ale to dobrze, iż zawodnicy ci, mają tak fanatycznie oddanych fanów… tak mi się wydaje.

Kizer, jako dyrektor egzekwujący, nie może głosować nad ostateczną decyzją komisji. Stwierdził natomiast, że w całym w tym sporze nie chodzi jednak o unieważnienie wyniku walki. To nie jest ich główne zmartwienie.

Komisja nie jest od rozstrzygnięcia tego problemu (unieważnienia wyniku). Zamiast tego NSAC będzie starała się rozstrzygnąć czy poczynania osób z narożnika GSP (Phil Nurse i Greg Jackson), które jasno i wyraźnie były zauważone jak masowały ciało fightera, po tym jak uprzednio nasmarowały jego twarz wazeliną, będą wymagały w ostateczności nowych regulacji.
Chodzi o określenie co dokładnie się stało tej nocy i dlaczego to się stało, oraz co można zrobić aby to się więcej nie powtórzyło. Chcemy również dać szansę wypowiedzieć się obu, Greg Jackson i Phil Nurse, co dokładnie stało się tego wieczoru i czy da się znaleźć rozwiązanie to na przyszłość.?
Obie strony poinformowały mnie, iż zamierzają przybyć osobiście, w asyście przyjaciół, być może nawet kilku zawodników. Osobiście potrzebuję, żeby zjawiły się dwie osoby: Phil i Greg. Ktokolwiek jednak zapragnie przybyć i złożyć zeznania w tej sprawie, jest bardziej niż mile widziany.
Reszta będzie należała do pięciu przedstawicieli komisji, którzy zadecydują czy i jakie zmiany będą potrzebne. Chodzi nam przede wszystkim o to, aby zagwarantować żeby walki były jak najbardziej bezpieczne i uczciwe.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o