Oficjalna skarga BJ Penn w „Aferze Wazelinowej” złożona…

11 Luty 2010
0

Po pięciu tygodniach przepychanki na argumenty, BJ Penn złożył do Komisji Stanowej, oficjalną skargę przeciwko St. Pierre i jego drużynie, zawartą na 20 stronicowym dokumencie. Przedmiotem sporu jest oczywiście wydarzenie z 31 stycznia, na UFC 94, kiedy to GSP miał w mniemaniu BJ Penn’a użyć niedozwolonej substancji smarującej, co uniemożliwiało walkę w parterze.
Obóz Penn’a domaga się wyciągnięcia sankcji od Kanadyjczyka i od osób, które pomogły mu w tym procederze. Dodatkowym argumentem są zeznania kilku czołowych zawodników MMA, którzy mieli podobne odczucia w pojedynku z GSP.
BJ Penn wprost oskarża Kanadyjczyka, że ten świadomie uczestniczył w całym procederze, co w rezultacie pomogło mu odnieść niezasłużone zwycięstwo. Dokument mówi:

W przekonaniu Penn’a… wyżej wymienione strategie były celowe i były rozgrywane przez St. Pierre w sposób niedozwolony, co w rezultacie odebrało Penn’owi możliwość obrony.

Phil Nurse, trener Greg Jackson i inni, również zostali wymienieni jako uczestniczący w spisku. Ponadto BJ Penn domaga się ukarania GSP grzywną 250000$, zawieszenia licencji zawodniczej, jak również licencji osób, które przyłożyły się do tego swoimi poczynaniami. Wynik walki natomiast, powinien być wg niego zmieniony na „nie rozstrzygnięty”. Aby upewnić się że nigdy więcej na ciele GSP nie znajdzie się żadna niedozwolona substancja, żądają również aby GSP brał prysznic przed samą walką 🙂
Menadżer St. Pierre, Sherri Spencer, odmówiła komentarza w tej sprawie, gdyż nie zapoznała się jeszcze z treścią dokumentu.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o