Sędzia Yves Lavigne przyznaje się do błędu…

11 luty 2010
0

Kanadyjski sędzia Yves Lavigne przyznaje że „nawalił” w walce „Pete Sell vs Matt Brown” na UFC 96.
Sell, który jest w tej sytuacji poszkodowanym, nie ma do niego żalu, twierdząc:

Chcę aby zawsze dano mi szansę obrony, cokolwiek by się działo. Myślałem że zachował się prawidłowo. Chciałbym żeby każdy sędzia, który arbitrażuje w mojej walce, dał mi kredyt zaufania, ponieważ ja zawsze mam w sobie wolę walki.

Lavigne, uważany za jednego z lepszych sędziów w MMA, przyznał się że popełnił dwa błędy: zatrzymując walkę za wcześnie a później zezwalając na jej kontynuowanie i w rezultacie zatrzymując ją za późno.

Przyzwoliłem na to, aby pan Sell dostał solidne lanie i to praktycznie za nic. Dlatego uważam, że nie wypełniłem swojej pracy należycie. Mówiąc wprost – nawaliłem. Nawaliłem i zamierzam wyciągnąć z tego wnioski, próbując nigdy więcej nie popełnić tego błędu. Zamierzam się upewnić, że to się już nie powtórzy.

Dla przypomnienia… w kontrowersyjnej walce Matt Brown ogłuszył Sell’a uderzeniem pięścią. Sędzia Lavigne odciągnął Brown’a zamierzając przerwać pojedynek, zanim ten mógłby dobić przeciwnika. Później jednak zdecydował kontynuować walkę, dając po pierwsze czas znokautowanemu na odpoczynek a dwa, przyzwalając na zbyt długie rozstrzygnięcie, podczas gdy Sell w ogóle nie potrafił się inteligentnie bronić.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x