UFC 110 ? Komentarz po walce ‚Bisping vs Wanderlei’

21 Luty 2010
0

Jesteśmy wciąż rozemocjonowani po pojedynku mistrza Pride FC Wanderleia Silvy z gwiazdą brytyjskiego MMA Michaelem Bisping.
Sztucznie podgrzewany przed walką konflikt dał w końcu upust i po trzech rundach zaciętego pojedynku, obaj zawodnicy nie szczędzili sobie wyrazów szacunku.
Na konferencji prasowej Brytyjczyk skomentował:

?To była wyrównana walka. Osobiście myślę, że wygrałem rundę pierwszą i drugą. Oczywiście Wanderlei wykonał kawał dobrej roboty. Była próba duszenia gilotyną i nockdown w trzeciej rundzie, ale abstrahując od tego czuję iż byłem na tyle agresywny, że wygrałem rundę pierwszą i drugą.
Jestem trochę rozdrażniony. Nie przyszedłem dać dobrego wystąpienia lecz aby wygrać. Liczy się głównie wygrana. Trenowałem niesamowicie ciężko aby to osiągnąć. Cała moja drużyna ciężko na to pracowała. Nie przeszliśmy tego wszystkiego tylko po to żeby dać dobre wystąpienie i przegrać. Tak, Wanderlei jest legendą i byłem dumny mogąc z nim walczyć, jednak wciąż jestem trochę zawiedziony.
Czuję się dobrze i nic mi się nie stało. Jestem gotowy do następnych trzech rund. Byłoby świetnie gdybym kiedyś mógł jeszcze zawalczyć z Wanderlei?em. Chcę walczyć z czołowymi zawodnikami. Nie trenuję tak ciężko po to żeby przegrywać. Jestem wkurzony sytuacją. Chcę jednak wrócić jak najszybciej, walczyć z jakimś znanym nazwiskiem i ponownie wygrywać. Traktuję to bardzo poważnie. To moje całe życie. Mało kto zdaje sobie sprawę jak ciężko trenuję. Wrócę jeszcze mocniejszy, wierzcie we mnie.?

Wreszcie długo oczekiwane przez Silvę zwycięstwo w UFC nadeszło. Co więcej, mieliśmy dwukrotnie szansę ujrzeć piękny nokaut, który mógł zakończyć pojedynek. Tak się jednak nie stało, jednak emocje wisiały w powietrzu na długo po ostatnim gongu kończącym walkę.
Sam Silva powiedział:

?Ciężka walka, wyrównany pojedynek, jednak myślę że wygrałem. Byłem w dobrej pozycji, znokautowałem go pod koniec trzeciej rundy. Może gdyby walka trwała 5 sekund dłużej, mógłbym wygrać przez nokaut.?

Plotki mówią już, że brazylijska legenda MMA może powrócić na UFC 115 w Vancouver gdyż od dawna, wyraźnie upomina się o niego japońska gwiazda Yoshihiro Akiyama.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o