Wywiad z Alistair Overeem.

12 Luty 2010
0

Po niedawnej przegranej z Remy Bonjasky, na Grand Prix K-1 w Japonii, Alistair Overeem wrócił do domu do Holandii, gdzie udzielił długiego wywiadu na temat jego przyszłych planów. Fighter ani myśli załamywać się i z niecierpliwością wypatruje powrotu na ring.

Po pierwsze, świetna walka przeciwko Remy. Szedłeś łeb w łeb z najlepszym uderzaczem K-1 na świecie. Jak ci się walczyło? Czy pojedynek przebiegał zgodnie z założonym planem? Czy Remy był tak twardy jak się tego spodziewałeś?

Alistair Oveereem: No cóż, wiedzieliśmy że będzie stał trzymając podwójną gardę, jeżeli tylko będę naciskał. Myślę, że nasz plan podziałał. Byłem aktywny w ofensywie, mogłem wypuścić kilka dobrych haków, uderzeń kolanem, oraz low kicków.

Jeżeli miałbyś się z nim zmierzyć ponownie, co zrobiłbyś inaczej?

Alistair Oveereem: Używałbym więcej kombinacji bokserskich. Byłem za bardzo skupiony na planie, i właściwie udało mi się go znokautować w drugiej rundzie kombinacją ‚prawy lewy’.

A teraz, patrząc w przyszłość, jaki jest następny cel dla Alistaira?

Alistair Overeem: Zamierzam dalej skupiać się na MMA i może obronić mój tytuł Strikeforce.

Czy będziesz walczył więcej w DREAM, czy może teraz w Stanach?

Alistair Overeem: DREAM i USA.

Zdecydowałeś się już na jakąś konkretną organizację w USA, tj. UFC lub Affliction? Były jakieś dalsze spotkania Goldem Glory i Dana White?

Alistair Overeem: Mój menadżer jest zajęty negocjacjami, więc wszystko jest obecnie w jak najlepszym porządku.

Mirko CroCop powiedział, że teraz chce zmierzyć się z tobą w pojedynku na zasadach K-1. Czy przyjmiesz to wyzwanie i co o tym myślisz?

Alistair Overeem: Powinien walczyć ze mną w DREAM i zakończyć to co zaczęliśmy, zamiast wyrażać chęć walki w jego piwnicy. Teraz jeszcze na zupełnie innych zasadach.

Więc mówisz, że jesteś otwarty na rewanż?

Alistair Overeem: Oczywiście, w każdej chwili!

Wydaje się, że ty i Remy, świetnie bawiliście się na konferencji prasowej przed walką. Zawsze planujecie taki zagrywki psychologiczne dla swoich przeciwników?

Alistair Overeem: Raczej nie, ale to była wyjątkowa okazja i pomyślałem, że będzie dobrze coś z tym zrobić. Nawet japońska Fuji TV nadała rozdanie z oskarów, więc myślę że im się spodobało.

Jak przebiegał u ciebie okres dorastania w Holandii? Czy wdawałeś się w wiele bójek jako dzieciak?

Alistair Overeem: Tak, byłem niespokojnym dzieckiem, z mnóstwem energii. Gdy miałem 16 lat, mój brat zabrał mnie na trening.

Wielu ludzi i krytyków mówi, że podczas przygotowań do ostatnich występów używałeś środków dopingujących. Co masz do powiedzenia tym wszystkim ludziom?

Alistair Overeem: Jestem sprawdzany za każdym razem kiedy walczę. Nabrałem masy, ponieważ zawsze byłem w wadze ciężkiej. Miałem około 103 kg i zwykle musiałem tracić około 10 kg przed walką. Po mojej ostatniej walce w USA, przybierałem około 4 kg na rok. To dla mnie naprawdę łatwe przybierać i tracić kilka kilo w szybkim czasie.

Alistair, wszyscy chcielibyśmy zobaczyć cię w pojedynku z Fedorem. Czy myślisz, że dojdzie do tego w latach 2009 lub 2010?

Alistair Overeem: bardzo chciałbym walczyć z nim w nowy rok w Japonii lub w Affliction (USA).

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o