Bad Boy w Takedown.pl

27 Marzec 2010
0
Bad Boy w Takedown.pl

Markę Bad Boy rozpoznają niemal wszyscy. Zarówno osoby związane jak i niezwiązane z tematem sztuk walki. Mało kto jednak zna historię marki. Postaramy się więc pokrótce ją przybliżyć.
Wszystko zaczęło się od bardzo wymownego logo oczu, które zrodziło się wczesnych latach 80-tych, w San Diego w Kalifornii. Bad Boy?a początkowo stworzono z myślą o surferach, skaterach i motokrosowcach.
We wczesnych latach 90-tych stworzono jednak linię do sportów walki i tą kolekcją sponsorowano Rickson?a Gracie, postrach wśród zawodników wszechstylowych sztuk walki. Rickson prowadził wówczas seminarium brazylijskiego jiu-jitsu w Rio de Janeiro a zdjęcie z tamtego wydarzenia krążyło po całej Brazylii, na głównych stronach gazet. Ten kluczowy moment zadecydował o dalszych losach marki.

W tamtych czasach, w Brazylii trwały spory o to, która szkoła jiu-jitsu jest najlepsza. Ze sporu zrodziły się zawody określone mianem Vale Tudo, formuła w której dozwolone było o wiele więcej niż zabronione.
W miarę rozwoju nowej formuły walki jasne stało się, że gi (kimona) są niebezpieczną bronią, której można użyć przeciwko jego właścicielowi. To właśnie wtedy zrodziły się pierwsze, funkcjonalne spodenki dla fighterów, określone mianem ?Sung?o?. Wyglądem przypominały elastyczne spodenki używane do pływania, wydłużono jednak nogawki.
Do dzisiaj, z logotypem Bad Boy zdążyły się zintegrować liczne grupy społeczne i wiąże się z nim określona filozofia. Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się tak dużego, światowego sukcesu.

Z marką wiąże się wiele, kluczowych nazwisko, takich jak:
Vitor ?Phenom? Belfort
Wanderlei ?Axe Murderer? Silva
Mauricio ?Shogun? Rua
– bracia Rodrigo i Rogerio ?Minotauro? Nogueira
– Rickson Gracie
– Saulo Ribeiro
– Jerome Le banner
Lyoto ?The Dragon? Machida
– Mark Kerr
Diego Sanchez i wiele innych

Bad Boy od wielu lat istnieje również w Polsce. Początkowo dzięki entuzjastom, którzy sprowadzali jednostkowe ilości odzieży dla własnego użytku a nawet dzięki tym, którzy za wszelką cenę, domowymi sposobami próbowali umieścić logo na spodenkach lub koszulce. Później pojawiła się już w sieci sprzedaży.
Rozmiar i rozmach z jakim rozwinęła się marka przerósł wielu. Na rynku polskim marka została ostatecznie sprowadzona do wyrobów własnej produkcji, które dzisiaj są sprzedawane nielegalnie.
Sklep Takedown.pl ? pierwszy profesjonalny sklep MMA i BJJ w Polsce z topowymi, zagranicznymi produktami w marcu tego roku oficjalnie postanowił zająć się tą sprawą. Od kilku dni jest największym dostawcą Bad Boy na Polskę. W ofercie jest praktycznie wszystko to co amerykanie mają w swoim asortymencie. Zobaczcie pełną ofertę BAD BOY MMA !

Poniżej krótka galeria zdjęć związana z Bad Boy.

bad_boy_vitor_belfort

bad_boy_nogueira

bad_boy_arona_nogueira

bad_boy_wallid_ismail

bad_boy_roger_huerta

bad_boy_shogun

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o