José Aldo o przygotowaniach do kwietniowej obrony tytułu.

05 Marzec 2010
0

Mistrz wagi piórkowej WEC, José Aldo już 24 kwietnia stanie do walki w obronie pasa WEC. Jego przeciwnikiem będzie niezwykle popularny Urijah Faber. Aldo jest świeżo po sesji z trenerem boksu Bj Penn?a. Aldo nie oczekuje łatwej walki, pomimo faktu iż odebrał go człowiekowi, który dwukrotnie pokonał Urijah. Zapraszamy do wywiadu z obrońcą pasa WEC.

Faber ma trzy porażki na swoim koncie, w tym dwie z Brown’em, któremu ty odebrałeś tytuł. Jaki przebieg walki przewidujesz?

Każdy wie, że walka to walka i ten kto nie jest przygotowany może mieć problem. Mike pokonał go, ale teraz to inny zawodnik i inna rozgrywka. Faber jest wybuchowy. Nie uważam się za faworyta. Muszę przeanalizować wszystko dokładnie.

Zacząłeś już jakieś specjalne treningi związane z obroną tytułu?

Cały czas staram się rozwijać swoją pracę, więc nie skupiałem się nad tym zbytnio. W marcu koncentruję się nad przygotowaniami do walki, przede wszystkim stójka i sprowadzenia. Muszę jednak uważać na jego atuty, między innymi zapasy. Póki co trenuję jiu-jitsu.

Mógłbyś opowiedzieć trochę o treningach w U.S.A?

Byłem miesiąc w Sacramento. Trenowałem bardzo dużo zapasów. Miałem również szansę podszkolić boks z trenerem BJ Penna?a.

Stałeś w narożniku Ronys Torres?a podczas UFC. Co myślisz o walce?

Uważam, że był niezły w stójce. Był idealny, obchodził gardę, robił wszystko. To prawda, że czasem stojąc w narożniku nie analizujemy walki prawidłowo, ale nie było tej sytuacji ze mną. Po walce oglądałem powtórki i jestem pewien, że wygrał pierwszą i trzecią rundę. Może przegrał drugą, ale wygrana wciąż mu się należała. Dlatego uważam, że my Brazylijczycy musimy kończyć knockoutami i nie pozwolić sędziom decydować.

Co myślisz o walce Minotauro, co poszło nie tak?

Jestem wielkim fanem Minotauro i również jego przyjacielem. Był świetnie przygotowany na walkę z Velasquez?em, ale niestety Cain dał sobie radę lepiej.

Kogo wskazałbyś jako następny wielki talent z klubu Nova Uniao?

Eduardo Dantas. Jest młody i najprawdopodobniej wymiecie wszystkich. Potrzebuje tylko więcej doświadczenia. Musi cały czas być na topie, tak jak wielu z naszego teamu.

Kiedy wracasz do Stanów Zjednoczonych?

Tylko w kwietniu na moją walkę. Moje przygotowania będą dalej odbywać się w Brazylii, bo tu mam najlepszy ?team? oraz wsparcie rodziny.

Czego twoi fani mogą się spodziewać po twojej walce?

Zawsze staram się walczyć jak najlepiej i zadowolić moich fanów. Przecież to oni mi płacą. Możecie się spodziewać Aldo pełnego wiary.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments