KSW 13: Znamy imiona przeciwników Pudziana i Mameda !

29 Marzec 2010

Nieco po godzinie dwunastej w warszawskiej restauracji ‚Champions’ odbyła się konferencja prasowa promująca KSW 13. Spotkanie poprowadził dobrze znany wszystkim dziennikarz telewizji Polsat i konferansjer KSW Paweł Wójcik.
Przybyli goście jako pierwsi mieli tą przyjemność poznać imiona zawodników turniejowych, zawodników walczących w extrafight’ach a także finalistów wagi ciężkiej z poprzedniej gali. Najważniejsze wydarzenie zostawiono na koniec. Chodzi oczywiście o rywali dla czołowego, europejskiego zawodnika MMA wagi średniej Mameda Khalidova oraz dla najsilniejszego wśród zawodników MMA na świecie – Mariusza Pudzianowskiego. Nie bez powodu trzynasta edycja nosi nazwę ‚Kumite’. Obaj zawodnicy zmierzą się bowiem z Japończykami: Mamed z Ryuta Sakurai a Pudzian z Yusuke Kawaguchi.
Ten ekscytujący pojedynek będzie nam dane ujrzeć już 7 maja w katowickim spodku. Świeżo ogłoszony rywal jest znacznie bardziej wymagającym przeciwnikiem niż Najman i na pewno bardziej utytułowanym. Ważący 110 kilogramów i mierzący 183 centymetry wzrostu Japończyk dzierży pas japońskiej organizacji DEEP a jego bilans walk to 11 zwycięstw i tylko jedna porażka. Wywodzi się korzeniami z Judo i charakteryzuje go wyjątkowo mocna szczęka. Można śmiało powiedzieć, że kolejna walka będzie dla Pudziana prawdziwym testem.

Komentarze

  • dzieki za wszystki wiadomosci, naprawde fajny artykul