Mirosław Okniński: ‚Nie współpracuję już z Pudzianem’.

19 Marzec 2010

„Od wczoraj nie współpracuję z Mariuszem Pudzianowskim.”

Takie słowa pojawiły się wczoraj na oficjalnym forum klubowym Mirka Oknińskiego, MMA Warszawa. Oficjalnie oświadczył o zakończeniu współpracy między nim a siłaczem, Mariuszem Pudzianowskim, podając również przyczynę swojej decyzji.

„Zdecydowałem się na ten krok ze względu na niewywiązywanie się przez Pudziana z warunków umowy, to jest brak mojego nazwiska w artykułach które ukazują się w prasie (Mariusz nigdy nie podał mojego nazwiska choć to ja byłem jego głównym trenerem).
Głównie chodziło o brak porozumienia co do treningu do drugiej walki, brakchęci sprowadzenia trenerów i sparing partnerów z zagranicy lub wyjazdów na szkolenia. Mariusz stwierdził na ostatnim treningu że jest tak dobry i tyle wie o MMA, że trener to jest nic ważnego w jego przygotowaniach i wszystko wie, bo oglądał walki w tv .
Bardzo szanuję Mariusza z jego dokonania, ma niezwykły talent. To co wcześniej pisałem o jego treningach to prawda, Pudzian jest człowiekiem o niezwykłych zdolnościach, ale w pół roku nikt nie został specem MMA.
Bardzo ciężko było mi podjąć decyzję o zerwaniu współpracy z Mariuszem, ale chcę być dobrym trenerem, który ma doprowadzić zawodnika do zwycięstw a nie przydupasem, który nie ma swego zdania.
Pracowałem do pierwszej walki z Nastulą, który nie wywiązał się z umowy. Miał mnie zabrać do Japonii – nie zabrał mnie, więc zerwałem współpracę. Historia powtórzyła się z Pudzianem, ale udało mi się doprowadzić do jego zwycięstwa w pierwszej walce. Myślę, że Pudzian jest tak przygotowany że wygra także drugą walkę.
Niech Pudzian weźmie sobie dobrego trenera z zagranicy bo powtórzy błędy Nastuli. Ja jestem chętny do współpracy, ale na moich warunkach. Nie będę trenerem bez swojego zdania.”

Tymi oto słowami zakończyła się wspólna przygoda obu panów. Pozostaje nam jedynie czekać, gdzie ta sytuacja doprowadzi Pudziana w jego karierze MMA.

Komentarze

  • siwy

    trafił swoj na swego, nie ma co owijać

  • Komaro

    Co do Mirka podajże wczoraj został promowany na czarny pas w BJJ od Mario Sukaty.

  • pastor

    łby