UFC po Arabsku…

03 Marzec 2010

Każdy wielki sport przyciąga tłumy, które przyciągają media, a te przyciągają jeszcze większe tłumy fanów. Nie inaczej było z Jiu-Jitsu i ich potomkiem ? MMA.
Kiedy Carlos i Helio Gracie rywalizowali z innymi zawodnikami w Rio de Janeiro, w pierwszej połowie 20-go wieku, nazajutrz ich walki były opisywane w najważniejszych gazetach Brazylii. Od tego czasu upłynęło mnóstwo czasu dla tego sportu, aby ten sport uzyskał przychylne spojrzenie mediów elektronicznych. Dla jego popularyzacji zmieniono nawet nazwę z ?Vale Tudo? (z portugalskiego ?wszystko wolno?) na Mixed Martial Arts (Mieszane Sztuki Walki).
W Abu Dhabi, gdzie sport ma oficjalne poparcie mediów, powołano specjalną grupę, która miałą za zadanie zapewnić jak największy odbiór wśród widzów telewizyjnych. Ponad rok temu, telewizja Abu Dhabi TV zaczęła korzystać z usług komentatora/osoby która prawdopodobnie pochodzi z Emiratów Arabskich i specjalizuje się w sztukach walki, Mohammad Al Housani.
Housani ma już doświadczenie w komentowaniu innych wydarzeń sportowych, nawet takich które sygnałem obejmowały ponad 40 krajów. Jest członkiem/założycielem klubu członkowskiego UFC, trenuje Jiu-Jitsu i ma w archiwum wszystkie materiały turniejów ADCC.
Nie bez powodu UFC zdecydowało się wziąć pod uwagę jego kandydaturę na galę w Abu Dhabi. Natomiast wielu zaskoczy fakt, że jego komentarze będą w całości w języku arabskim i po raz pierwszy w historii UFC, gala będzie transmitowana równocześnie na dwóch kanałach, jeden po angielsku a drugi we wspomnianym już języku arabskim.
Do tej pory odbiory różne słowa mogłyby być inaczej odbierane, tym razem jednak przekaz będzie bardziej jasny dla szerszej publiczności.

Komentarze