Glaube Feitosa: 'Shogun musi przewidzieć ataki Machidy.’

29 kwiecień 2010
0

Jeden z najbardziej znanych Brazylijczyków walczących w K-1, Glaube Feitosa nie wie jeszcze kiedy powróci na ring, nie jest pewny czy w ogóle powróci. Narazie po prostu o tym nie myśli, żyje chwilą obecną, adaptuje się do nowego otoczenia które daje mu nowe możliwości. Mowa o mieście Curitiba w Brazylii, gdzie karateka wraz z rodziną przybył na zaproszenie Mauricio Rua, który 8-go maja stoczy walkę rewanżową z Lyoto Machida.

Jak przebiegają treningi Shoguna w UDL?
Bardzo dobrze, trenujemy razem i do tej pory jest to bardzo dobra współpraca. Jestem nowy w Curitibie a Shogun otworzył dla mnie drzwi swojego 'gymu’. Przybyłem tu wraz z moją rodziną i całkiem nieźle adaptuję się do otoczenia.

Na czym głównie koncentrujecie się na wspólnych treningach?
Próbuję pomóc w części walki leworęcznej, staram się wszystko wymieszać, zwłaszcza że zajmuję się przede wszystkim walką w stójce. Ja nie robię walki w parterze czy MMA, specjalizuję się w walce na uderzenia. Zacząłem treningi w UDL ze względu na przyjaźń jaka nas łączy z Shogun’em, ale nie jestem tam na jego wyłączność. trenuję z całym teamem. W trakcie treningów próbuję symulować styl Lyoto, zmieniam bazę i w ten sposób obie strony wygrywają.

Myślisz że Lyoto poradzi sobie z lowkickami, które w poprzedniej walce mocno go uszkodziły?
Lyoto nie przez przypadek jest mistrzem. On i jego całą drużyna są bardzo sprytni i na pewno będą próbowali zneutralizować low kicki Shoguna, przygotowując ataki na górną partię. Myślę, że będzie to strategi oparta na kontratakach uderzeniami ręką.

A jak powinien zareagować na możliwe kontrataki Shogun?
Shogun powinien spodziewać się tego typu ataków i być gotowym odeprzeć jego atak. Musi je przewidzieć, żeby nie został złapany przez zaskoczenie. Idea polega na tym, żeby Shogun miał zawsze odpowiedź na ataki Lyoto. Shogun musi być tym, który zawsze uderzy ostatni, to bardzo trudne zadanie biorąc pod uwagę styl Lyoto, ale to jest główny cel.

Co myślisz o ich pierwszym starciu?
Oczywiście nie będę tutaj obiektywną osobą, ponieważ trenuję z Shogunem. Pojedynek był naprawdę wyrównany, Shogun wg mnie był jednak bardziej agresywny a to powinno decydować w takich sytuacjach.

Wiele osób twierdzi, że Shogun nie zrobił wystarczająco dużo żeby odebrać pas od Lyoto.
Nie wierzę w tą teorię. Mistrz nie może wejść na ring już z przewagą z powodu posiadania pasa. Jedni mówią że Shogun był lepszy, ale nie wystarczająco żeby odebrać Lyoto pas. Czy był tylko trochę lepszy? Więc wygrał walkę.

Kiedy wrócisz na ring K-1?
Jestem teraz w innej fazie mojego życia. Walczę od 11 lat, moje relacje z organizacją są nieco przesycone… składa się na to kilka czynników… mam już 37 lat, nie jest dla mnie miłe opuszczać rodzinę na cały miesiąc, tak jak do tej pory to robiłem, podczas przygotowań do walki w Japonii. Mam dwu letniego syna o imieniu Diego i obecnie bardziej koncentruję się na rodzinie. Nie mam jakiegoś terminu ostatecznego aby powrócić na ring, być może nigdy nie wrócę… jeżeli przejdę na emeryturę to również będę zadowolony.

Czy otrzymałeś już jakieś propozycje startów w MMA? Czy to jest interesujący rynek dla ciebie?
Nigdy nie dostałem jakiejś konkretnej oferty. Trenowałem z ludźmi tu w UDL, obserwowałem treningi ale myślę że już za późno na zmiany. Myślę, że ryzyko nie jest tego warte. Obecnie MMA jest na zupełnie nowym poziomie i potrzebowałbym przynajmniej dwóch lat na przygotowania i adaptację… a ponieważ mam już 37 lat, to nie jest tego warte.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x