Thiago Alves: „Mam w mózgu super klej”

08 kwiecień 2010
0

Zawodnik UFC, wagi półśredniej, Thiago Alves wypowiedział się na temat zabiegu, który prawdopodobnie ocalił jego życie. Uraz w mózgu wykryto u niego na badaniach przed walką z John?em Fitch?em.

?Kiedy mój menedżer zadzwonił do mnie w środę i powiedział, że nie będę walczył, byłem rozczarowany i rozwścieczony. Kiedy usłyszałem na drugi dzień, że to mógł być koniec mojej kariery, to przez dwa dni nie mogłem dojść do siebie. Potwornie obawiałem się, że nie będę mógł znowu walczyć. To był najdłuższy tydzień mojego życia.?

?Są żyły i tętnice. Żyły mają niższe ciśnienie, tętnice większe. Raz dotknięte w twoim mózgu powodują krwawienie. Oni zauważyli, że mam żyłę i tętnice bardzo blisko siebie. Nie wiedzieli czy urodziłem się z tym, czy może pojawiło się z wiekiem.?

?Zabieg polegał na tym, że nacięli mi żyłę i wstawili cewnik. Po udrożnieniu drogi do mózgu mogli w pełni zobaczyć co jest grane.?

?Wstawili mi specjalny rodzaj substancji, jakiś super klej, pomiędzy żyłę i tętnicę. Dokładnie to kazał mi mówić doktor w wywiadach: ?Po prostu powiedz wszystkim, ze masz super klej w mózgu i już teraz będzie wszystko dobrze.? Więc to teraz robię.?

?I o to właśnie chodzi, to musi się odbyć. Ta walka powinna być już zakończona w grudniu. To już drugi raz kiedy nie doszła do skutku. Jestem bardzo szczęśliwy że już niedługo do niej dojdzie. Jestem przekonany, że on też chce ze mną walczyć.?

?Tamto zajście było dla mnie torturą. Zwłaszcza z uwagi na to jak Fitch walczy. Byłem na niego w pełni przygotowany. Byłem w stu procentach gotowy na tą walkę. Czasu już jednak nie cofnę. Teraz pozostało mi tylko dać z siebie maksimum.?

UFC przełożyło walkę Thiago z Fitch’em na 21 czerwca podczas gali UFC 115. Zapowiada się fascynujący rewanż (Thiago raz już przegrał z Fichtem). Przełożenie walki spowodowane operacją Alves?a jeszcze bardziej podsyciło napięcie pomiędzy dwoma zawodnikami.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x