Tomasz Drwal – 'Nie oceniam Palhares’a. Pozostawię to fanom.’

22 kwiecień 2010
0
Tomasz Drwal – 'Nie oceniam Palhares’a. Pozostawię to fanom.’

Niecały miesiąc temu cała polska scena MMA, z jednakowym grymasem na twarzy przeżywała walkę krzyczącego z bólu Tomasza Drwala na UFC 111. W odwecie za nieodpowiedzialne zachowanie Brazylijczyka, spadła na niego fala krytyki i 90 dniowe zawieszenie występów, które w oczach wielu nie były odpowiednią karą.
W wywiadzie dla MMAFighing.com Drwal na chłodno i bez zbędnych emocji opowiedział o całej sytuacji:

„Takie gówno przytrafia się każdemu. To część mojej pracy aby radzić sobie w takich przypadkach. Nie będę narzekał. Tym razem dla niego skończyło się dobrze a dla mnie źle. Myślę, że i tak wisiały nade mną jakieś ciemne chmury, ponieważ zgubiłem swój portfel z ważnymi dokumentami będąc jeszcze w Newark. Dlatego naprawdę patrzę w przyszłość oczekując na nadejście lepszych dni.”

Zapytany o to czy zachowanie Palhares?a uważa za brudne zagranie, Polak wyjaśnił:

„Czułem powolne i dziwne pęknięcie w mojej kostce, dlatego odklepałem i krzyczałem z bólu. Myślę, że kiedy ktoś odklepuje i krzyczy, oznacza to iż oddaje wygraną drugiemu gościowi i powinien wtedy przestać bez obawy, że sędzia błędnie to zinterpretuje. Naprawdę, nie wiem jaka myśl przeszła wtedy przez jego głowę. Nie będę go oceniał i najzwyczajniej pozostawię to fanom.”

„Moje kolano i kostka nie wymagają operacji, to było po prostu mocne przeciągnięcie. Mam płyn w kolanie i opuchliznę w kostce, ale z każdym dniem jest coraz lepiej. Myślę, że w ciągu dwóch tygodni będę w 100% gotowy do treningów.”

Dla przypomnienia, Palhares został ukarany 90 dniowym zawieszeniem, które skomentował słowami:

„Nie wydaje mi się żeby zawieszenie mnie było fair. Nie miałem żadnych intencji aby zrobić krzywdę Drwalowi. Wszystko nastąpiło w ogniu walki, chciałem być jedynie pewnym że nie stracę pozycji. Czekałem jedynie aż sędzia przerwie pojedynek.”

Jeżeli chodzi o przyszły pojedynek Tomasza, to:

„Tak szybko jak to możliwe chciałbym znowu walczyć. Chcę, żeby ta pechowa karta odwróciła się dla mnie. Jak już będę gotowy do działania, mam nadzieję że otrzymam od UFC następne zadanie do wykonania.”

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x