Zginął Prezydent Polski z małżonką !

10 Kwiecień 2010
2

To nie żart… o 08.56 czasu moskiewskiego Polska nie ma już Prezydenta. Naprawdę wypada napisać o tym, gdyż sytuacja jest skrajnie nadzwyczajna w skali światowej.
Lech i Maria Kaczyńscy lecieli właśnie na kolejne obchody tragedii w Katyniu, kiedy samolot zahaczył o drzewa. Piloci próbowali wyciągnąć samolot z kłopotów, niestety nikt spośród 132 osób na pokładzie nie przeżył katastrofy.
Na pokładzie było całe otoczenie Prezydenta, tj. ministrowie, posłowie, prezes NBP, szef IPN, wicemarszałek sejmu Jerzy Szmajdziński, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, Władysław Stasiak, Aleksander Szczygło, Paweł Wypych, szef sztabu gen. Gągor, posłowie Przemysław Gosiewski, Zbigniew Wasserman, rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski, Krzysztof Putra, Krystyna Bochenek, Stanisław Komorowski, Andrzej Przewoźnik, Maciej Płażyński i wielu innych, wybitnych osobowości.
Wg Konstytucji tymczasową władzę obejmuje Bronisław Komorowski – marszałek sejmu. Prawdopodobnie będą również nowe, przyśpieszone wybory prezydenckie.
Zbrodnia katyńska niestety zbiera dalsze żniwa…
Update (godz. 11.00): Panuje ogromny chaos informacyjny, źródła rosyjskie mogły mylnie połączyć 2 zbieżne fakty i na pokładzie mogło być mniej niż 130 osób.
Update (godz. 11.06): Rzecznik MSZ, Piotr Paszkowski przekazał informację, iż na pokładzie prawdopodobnie było 88 osób zamiast zakładanych 132. Pojawiła się niepotwierdzona plotka o 3 ciężko rannych osobach które mogły przeżyć katastrofę.
Planowo na pokładzie miało znajdować się 89 osób, jednak już wiadomo że jedna osoba na pewno nie weszła na pokład.
Update (godz. 11.20): Opuszczono flagę Polski w pałacu prezydenckim. W tej sytuacji Marszałek Komorowski obejmuje wszelkie obowiązki prezydenta. Ma 14 dni na ogłoszenie przyśpieszonych wyborów, które od ich ogłoszenia muszą się odbyć w ciągu 60 dni.
Update: Odnaleziono 2 czarne skrzynki, są nieuszkodzone. Na miejscu wypadku Premier Tusk i Premier Putin składają symboliczne bukiety kwiatów.
Na miejscu zdarzenia pojawia się również Jarosław Kaczyński, identyfikuje ciała pary prezydenckiej, Lecha oraz Marii Kaczyńskiej.
Update (11.10.2010): O 15:00 godzinie na Okęcie przybywa ciało zmarłego prezydenta. Kondukt żałobny przejeżdża ulicami Warszawy aż do Pałacu Prezydenckiego, gdzie trumna została wystawiona na publiczny widok. To ostatnia szansa na pożegnanie z Prezydentem.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AhaBoruta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aha
Gość
Aha
Offline

Aha, czyli nie robi ci różnicy, że Polska po raz kolejny po 70 latach straciła elitę? Nie obchodzi Cię to że, straciliśmy Polityków którzy cenią Ojczyznę i kultywują tradycje, do tego wszystkich dowódców możliwych sił zbrojnych RP nie wspominając już o elitarnym personelu który zawsze towarzyszy nawjarzniejszej osobie w Państwie.

Boruta
Gość
Boruta
Offline

Niestety poza ludźmi za którymi płakać nie będę tym samolotem leciała osoba, która znałem i niezmiernie szanowałem. Anna Walentynowicz.
Do zobaczenia w Walhalli Pani Aniu.