Pudzian vs Nastula – kontrakt podpisany !

28 Maj 2010
Pudzian vs Nastula – kontrakt podpisany !

Nasze źródła bliskie Mariusza Pudzianowskiego potwierdziły, że kontrakt na polską walkę stulecia został podpisany. Najlepszy polski strongman i zawodnik MMA zmierzy się z Pawłem Nastulą w organizacji KSW we wrześniu tego roku!
Pamiętajcie, to MMAnews.pl oficjalnie, jako pierwszy portal w Polsce potwierdził te rewelacje.

UPDATE: Z ostatniej chwili… Mariusz Pudzianowski postanowił przełożyć wrześniowy pojedynek na inna, bliżej nieokreśloną datę. Powodem jest chęć lepszego przygotowania do walki z Pawłem Nastulą.

Komentarze

 • Damian

  bedzie powtorka z Silvy

 • Punx

  Z Silvy to nie, ale Nastula wygra.

 • Michał

  dostanie od Nastuli i skończy się jego wojowanie. Z całym szacunkiem do tego co wywalczył w strong manach ale do mma nie nadaje sie ani troche…

 • Nikon

  A moim zdaniem to będzie wyrównana walka. Wy mówicie, że Pudzian jest cienki przez pryzmat tak naprawdę 2 walk. Z Kawaguchim, którą wygrał i był cały czas lepszy w walce, ale nie był w stanie wygrać przez T/KO bo brak techniki nie pozwalał mu bić dostatecznie dobrze z gardy i na kontrole w parterze, ale to jest do wyuczenia i to szybko. Pudzian jak nauczy się przechodzić gardę to kontrola bocznej przyjdzie mu łatwo biorąc pod uwagę, że jest ogromnie silny. Walka z Silvy była głupotą, bo za wcześnie na tak wysokie progi ale nie zmienia to faktu ze sam Tim się nie popisał. Brak kondycji tak jak u Pudziana i wygrał dzięki temu(ale nie tylko), że Pudzian miał złamaną nogę, więc nie mógł się zbytnio ruszać i dlatego padł tak w 2 rundzie. Ale nie zmienia to faktu, że jak chce być dobrym albo jednym z najlepszych musi ważyć 110 kg i mieć kondycje o którą mu będzie trudno, ale mieć musi. Nastula walczył z Elitą i dawał sobie rade. Co prawda przegrał 4 na 5 walk ale jak walczy się z Nogiem, jednym z Emilijanieków, Josh Baretem na z jego doświadczeniem(Mówię o mma) to szanse są małe na wygraną. Nie wiem jak było z Baretem czy było klepanie czy nie(Kiepskie ujęcie), ale walkę ładnie Paweł rozegrał. Ogółem rzecz biorąc Paweł jest dobry, Pudzian może jeszcze sporo pokazać, więc na straty go nie spisywać tak natychmiast. Pożyjemy zobaczymy.

 • DanteV

  Pudzian nie miał zlamanej nogi to raz
  po drugie Tim nazywa się Sylvia a nie Silva.
  Josh nazywa się Barnett
  Fedor Emelianenko (nie mówie o rosyjskiej pisowni)
  Co do samej walki to a: niewiadomo w jakiej formie jest Paweł ale mimo to powinien Pudziana pojechać bezproblemowo (taka moja opinia)
  Nastula i Pudzian są bufonami, którzy nie chcą się uczyć i wydaje im się ze dużo potrafią ale Pudzian ponoć jescze bardziej oporny na wiedze niż Nasty. Chocby kondycyjnie powinien Nastula zajechać Pudziana. Nie mówiąc o obaleniach. Nastula ma siłe i doświadczenie i wiedze o walce w zwarciu. Gorzej z innymi elementami ale i tak jest rok świetlny przed strongmanem.
  Mimo wszystko powinno być zabawnie.

 • Czesław Budo

  Walka to technika , timing, umysł, siła i doświadczenie- te wszystkie elementy są potrzebne by wygrać. Pudzian góruje tylko w jednym aspekcie. Pudzilla nie ma pojęcia o parterze. Nastula miał o wiele lepszych stójkowiczów niz Pudzian (nie ma w ogóle co porównywać).
  Jeżeli Nastula przetrwa( a pewnie przetrwa) pierwsze dwa ataki i cepy Pudziana to wynik będzie przesądzony.

 • mags

  DanteV, byłbym ostrożny w nazywaniu Nastuli bufonem odpornym na wiedzę. Po pierwsze, czy znasz wersję wydarzeń między nim a MO inną niż ta, o której od lat na okrągło trąbi Mirek „Pudzian uczy się 5 razy szybciej niż inni” Okniński? Nastula i jego ludzie nie kłapią w kółko o tym samym, ale można czasem to i owo usłyszeć. Po drugie, to było szmat czasu temu i jeśli nawet było coś na rzeczy, to gwarantujesz, że się nie zmieniło?

 • Przechodzeń

  Nie wiem w jakiej formie jest Nastula, ale przed walką z Timem jedyną szanse dla Pudziana widziałem w tym, że Tim nie będzie w formie. No i nie był, a Pudzian przegrał i to sromotnie. Nie dlatego, że złamał nogę (bo nie złamał – to było stłuczenie) tylko dlatego, że miał karygodne braki w przygotowaniu fizycznym (fatalna kondycja), technicznym (nie umie kopać, uderzać, walczyć w zwarciu ani w parterze, a jego obalenia są przeciętne) i brak mu było doświadczenia (na to trzeba czasu). A gdyby nie drobna uprzejmość organizatorów KSW (walka wieczoru i tylko 2 rundy?) i sędziów (pozwalanie Pudzianowi na trzymanie się lin i bezczynne leżenie) Pudzian przegrałby również z Kawaguchim prawdopodobnie w ten sam sposób.
  Dlatego we wrześniu stawiam na Nastulę. Nawet jeśli nie rzuca on 140kg sumitami, nie łamie nóg kopnięciami ani żeber zapaśnikom na treningach ani nawet nie umie sam siebie udusić.

 • DanteV

  mags – masz rację. Może Nasty się zmienił. Bardzo go szanuje jako zawodnika ale własnie ja „pije” do tych twierdzeń MO że Paweł nie za bardzo się chciał uczyć i kwitował wszystko „nikt mnie nie obali i nikt nie utrzyma mnie w parterze”…..
  Nie wiem jak wyglądały dalsze treningi po tym jak Big Nog przesiedział runde na Pawle….czy był bardziej pokornym uczniem. Oddaje mu za to to, że jest wojownikiem (i KLASA zawodników inna, boże byłem przekonany że załatwi BARNETTA!), którym nigdy Pudzian nie był i nie będzie i twierdze, że jeżeli nie bedzie czynników „trzecich” to walka się powinna skończyć triumfem Nastuli. Co do ostatniego Twojego pytania to oczywiścnie nie gwarantuje że się nic nie zmieniło i bardzo chciałbym usłyszeć info o tym jak przebiegają przygotowania Nastuli do walki ze strongmenem. WAR NASTULA!!!

 • heron

  Nie Fedor tylko Alex Emelianenko!

 • DanteV

  aj chodziło mi tylko o poprawne nazwisko i walnąłem z automatu o Fiedii….oczywiście Alex….

 • franek

  kontrakt akurat nie jest podpisany ,zapraszam do poczytania na mmarocks

 • Może wreszcie pudzian oberwie po tej swojej japie 🙂

 • esteban

  coś kiepskie te źródła macie skoro kontrakt nie dość że nie podpisany to jeszcze walka się nie odbędzie. Wstyd panowie redaktorzy…

 • TD

  Esteban, niestety ale mylisz się. To była wiadomość z pierwszej ręki. Walka poza tym odbędzie się, po prostu w innym terminie bo po dłuższym namyśle tak postanowił Mariusz. Wcześniej uważał inaczej ale zmienił zdanie o czym również poinformowaliśmy.

 • hammerfall

  pieprzenie, robicie z nastuli boga bogow, a to miernota, na 5 walk 4 przegral, no sorry i to jeszcze nie z jakimis bogami MMA.
  przecietniak i miernota.

 • Sawicki Paweł

  hammerfall mocne słowa w stosunku do kogoś, kto przegrał w PRIDE, powtarzam w PRIDE, z Minotauro, Barnettem i Aleksem w czasach, gdy wszyscy byli w swoim PRIME.

  Pudzian nie dał rady nawet spaśionemu Sylvii, który od dawna reprezentuje poziom japońskich zawodników wagi ciężkiej, np w Sengoku

 • co wy pudzian nawali mu aż milo będzie popatrzeć

 • dino

  We wrześniu to by miazga z Pudziana została:)
  Ciekawe kiedy się to odbędzie- i czy się odbędzie. Jeśli dojdzie do skutku to macie najlepsze info w branży:)