UFC planuje ekspansję… do Chin

autor:
28 Maj 2010
0
UFC planuje ekspansję… do Chin

Dana White

UFC planuje ekspansję międzynarodową. Do niedawna miało tylko dwa biura: główne w Las Vegas i europejskie w Londynie. W tym tygodniu otwarto – jak na razie jednoosobowe – biuro w Kanadzie i jak przyznaje Dana White w wywiadzie dla MMAjunkie, w planach ma otwarcie biura w Chinach.Obecnie jeździliśmy do Europy i nawet Australia podlegała pod biuro w Wielkiej Brytanii. Ale teraz szukamy – wybiegam myślami przed siebie i mówię to zanim to zrobimy cokolwiek zrobimy – zamierzamy otworzyć biuro w Chinach.

Najtrudniej było wylansować MMA, a to oznaczało zdobycie USA. To mamy juz zrobione oprócz Nowego Jorku, ale to mamy zaplanowane na czerwiec. Reszta świata, Azja… Azja rozumie sztuki walki. Ćwiczą je od tysięcy lat. Tam będzie o wiele łatwiej.

Powiedział Dana White.

UFC jest juz obecne w Chinach gdyż gale transmituje Telewizja Mongolii Wewnętrznej i sohu.com.

Lorenzo (Fertita, właściciel UFC) był w chinach przez ostatnie 10 dni i chcemy tego dokonać.

‚To’ oznacza gale w Chinach, choć najpierw przybędzie desant w postaci programu The Ultimate Fighter, który ma zadebiutować w chińskiej wersji w najbliższej przyszłości.

Po opanowaniu Chin, White planuje ekspansje na kolejny kraj z dużą ilością mieszkańców: Indie.

W Indiach jest 300 milionów mężczyzn w wieku 18-24, to więcej niż mieszkańców USA. powiedział prezydent UFC

Dalej opisał pokrótce  dalsze plany promocji: nawet 100 turniejów UFC rocznie łącznie z odbywającymi się jednocześnie na kilku kontynentach.

To jest ciągła praca. Kiedy kupiliśmy tę firmę robiliśmy 5 gal rocznie. Kiedy powiedziałbyś mi, 6-7 lat temu, że będziemy mieć 34 turnieje powiedziałbym, że to szaleństwo i niemożliwe. Zapewne zatrzymamy się na 100 rocznie.

Moglibyśmy mieć turniej w USA i pięć kolejnych odbywających się w 5 innych krajach. To w końcu się stanie. Oczywiście to trzeba wymyślić, poskładać klocki, to jest jak powiedziałem ciągła praca. Ale mówię wam, dopiero teraz zaczynami sobie zdawać sprawę, jak ten sport może być duży.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o