Fedor: 'UFC? Jeszcze 2 walki, później zobaczymy.’

03 czerwiec 2010
1
Fedor: 'UFC? Jeszcze 2 walki, później zobaczymy.’

Na swojej oficjalnej stronie, uznany za mistrza wszechczasów wagi ciężkiej, Fedor Emelianenko dał do zrozumienia że UFC jest na jego celowniku. Niemniej, jak to do tej pory bywało, nie sposób interpretować tego jednoznacznie jako zobowiązujące do czegokolwiek.

Jakieś plany aby walczyć w UFC?
Nie w najbliższej przyszłości. Najpierw muszę wypełnić mój kontrakt z M-1 Global i Strikeforce (pozostały 2 walki). Później zobaczymy.

Jestem zdumiony sposobem w jaki łączysz religię i nie zapominasz o Bogu, będąc częścią tego ciężkiego sportu.
Nie ma potrzeby łączenia czegokolwiek w prawosławiu. To jest sposób życia. Staram się żyć zgodnie z przykazaniami, chodzę do kościoła i modlę się. Jeżeli jesteś osobą religijną, nie ma innego sposobu aby to robić. Nie ma takiego pytania: 'Łączyć czy nie łączyć?’. Zawsze czujesz jak powinieneś lub nie powinieneś się czynić aby zachować Boga w twoim sercu. Jeżeli chodzi o tak zwaną drogę wojownika, reprezentuję mój kraj. Bronię jego honoru na międzynarodowej arenie tak jak robią to inni. Nie ma żadnej kontrowersji z religią. Mam błogosławieństwo Patriarchy Kirill’a.

Czy często walczysz na ulicach lub aby chronić tych których kochasz?
Dzięki Bogu nie. Ostatni raz kiedy walczyłem na ulicy, to było jeszcze przed czasami kiedy odbywałem służbę wojskową. Nie dochodzi do sprzeczek kiedy jestem w pobliżu.

Czy kiedykolwiek walczyłeś lub pobiłeś swojego brata?
Nie, nigdy. Jestem od niego starszy. Jeszcze przed wstąpieniem do wojska był małym dzieckiem. Po moim powrocie miał już 15-16 lat, więc mieliśmy już sporo wspólnych tematów i konsekwentnie trenowaliśmy razem.

Kolejny test Fedora już w lipcu, kiedy zmierzy się z Brazylijczykiem, Fabricio Werdum. Po tej walce zostanie już tylko jedna walka do wypełnienia jego kontraktu. Czy fakt ten zainteresuje najważniejsze głowy z obozu UFC?

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DanteV
DanteV
12 lat temu

Z całym szacunkiem dla autora tekstu, ale to nie od Fiodora zależy czy będzie w UFC czy nie. Na przeszkodzie od lat stoi Vadim Finkelchtein, któremy Fiodor wierzy bezgranicznie. Vadim rząda od Łysego warunków na jakie ten się nigdy nie zgodzi. Podejrzewam że Fiodor nawet nie wie co mu Danuta proponuje.Temat był poruszany w wielu miejscach wiele razy. Dnauta tak to komentował, że kto wchodzi zw spółke z M1 to ta organizacja pada i wcale by się nie zdziwił jakby Coker wyciągnął kopyta…..
to raz….
dwa…..dla Fiodora to ostatnie lata kariery…….może się okazać że młodzież UFC to już nowa generacja zawodników i możliwe, że M1 by chcialo uniknąć walk z młodziakami. Szkoda że po upadku Pride od razu Imperator nie dostał do UFC…..zapewne już nie zobaczymy jak wykańcza Brocka i spółke…..(chociaż jeszcze marzę o tym po cichu)

„Nie dochodzi do sprzeczek kiedy jestem w pobliżu.” pieknie dwuznaczne 🙂
WARR FEDOR!!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x