Gary Shaw: 'UFC popełniło ogromny błąd rezygnując z Kimbo.’

09 czerwiec 2010
1
Gary Shaw: 'UFC popełniło ogromny błąd rezygnując z Kimbo.’

Gary Shaw (prezydent byłego już Elite XC) chwyta się każdej okazji aby podzielić się opinią publiczną swoimi przemyśleniami na temat UFC. Człowiek, który opierał swój biznes na osobie Kimbo Slice, skomentował decyzję UFC o rozwiązania kontraktu z ulicznym wojownikiem, jako błędną.

„Myślę, że UFC popełniło ogromny błąd. Myślę, że Kimbo byłby atrakcją gdziekolwiek by się pojawił na świecie. Po prostu wystawiałbym go przeciw zawodnikom preferującym walkę w stójce. Zbudowałbym wielkie 'pay per view’ z Jamesem Toneyem. Mój sposób robienia interesów rzeczywiście różni się od sposobu który preferuje Dana i UFC.”

Czy rzeczywiście wyznaczanie 'kontrolowanych’ walk to dobry sposób za pociągnięcie tego biznesu? Tego nie wiemy, ale może lepiej byłoby pokierować Kimbo tak, aby rozwijał się jako zawodnik, a nie tylko wydoić krowę i tyle.
Shaw wypowiedział się również na temat odcinania zawodników od kontraktu/organizacji:

„Nie wierzę w to, wierzę w lojalność. Jeżeli chcesz poprosić o lojalność twoich fighterów, musisz także być wobec nich lojalny. Przegrywasz dwie walki i koniec? Nie rozumiem tego.”

No cóż, Shaw sam to najlepiej określił. Jego sposób prowadzenia interesów mocno się różni od tego co preferuje UFC.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DanteV
DanteV
11 lat temu

Swoją droga też się dziwie że go zwolnili. Danka nie jest do końca uczciwy i zrozumiały wobec swoich fighterów….hypeowany kimbo co prawda walczy tak sobie ale ma marketingową wartość…a o to Dance chodzi…on przede wszystkim myśli o pieniądzach i show a potem o samym MMA. z Drugiej strony jak ktoś przegrywa 2-3 walki to wylatuje z UFC i el presidente chciał to podkreślić że tutaj Kimbo nie ma praw nadzwyczajnych….(pomimo podpiania z nim kontraktu po tym jak nie wygrał Tufa…) niespójne to jakoś

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x