Nieodpowiedzialne decyzje NSAC.

autor:
21 Czerwiec 2010
1
Nieodpowiedzialne decyzje NSAC.

Mowa tu o dopuszczeniu do walki zainfekowanego gronkowcem Matta Hamilla. NSAC (Nevada State Athletic Comission) uważa, że decyzja ta nie narażała bezpieczeństwa żadnego z uczestników zawodów. Odmienne zdanie ma Dr. Johnny Benjamin:

Jak pisałem już wiele razy, mam niezwykły szacunek do dyrektora wykonawczego NSAC, Keitha Kizera. Pan Kizer zrobił dokładnie to co powinien zrobić, kiedy został ostrzeżony o podejrzeniu zakażenia. Poprosił eksperta medycznego o to, żeby rozpoznał sytuację i udzielił mu rady na temat najbezpieczniejszego wyjścia z sytuacji.

Moim zdaniem NSAC jest winna podjęcia złej decyzji. Ponadto, każdy sędzia i zawodnik (łacznie z Hamillem), który wszedł do klatki z nim lub po nim, został przez ‚licencjonowanego lekarza’, narażony na poważną i potencjalnie śmiertelną infekcję.

Chyba nie mogę wyrazić się jaśniej?

Lekarz odpowiedzialny za bezpieczeństwo zawodników, podejmuje zadziwiającą dla mnie decyzję o dopuszczeniu zainfekowanego fightera do rywalizacji. Jeśli w Twojej głowie pojawiają się wątpliwości, które dotyczą zdrowia sportowca, jako doktor musisz zachować ostrożność. Potencjalne korzyści nigdy nie przewyższą potencjalnego ryzyka.

To nie jedyna kontrowersyjna decyzja NSAC w tym roku, podobne komentarze wywołała decyzja o dopuszczeniu do walki 47 letniego Evandera Holyfielda. NSAC była wcześniej uważana za najbardziej restrykcyjną komisję w USA, która na pierwszym miejscu stawiała zdrowie zawodników.

W środku posta przypomnienie jakie szkody potrafi wyrządzić gronkowiec. W roli głównej Kevin Randleman.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
DanteV Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DanteV
Gość
DanteV
Offline

show must go on…..boją się stompów i soccer kicków ale olewają taką poważna chorobę…niech szlag tą całą NSAC….