Nieodpowiedzialne decyzje NSAC.

autor:
21 czerwiec 2010
1
Nieodpowiedzialne decyzje NSAC.

Mowa tu o dopuszczeniu do walki zainfekowanego gronkowcem Matta Hamilla. NSAC (Nevada State Athletic Comission) uważa, że decyzja ta nie narażała bezpieczeństwa żadnego z uczestników zawodów. Odmienne zdanie ma Dr. Johnny Benjamin:

Jak pisałem już wiele razy, mam niezwykły szacunek do dyrektora wykonawczego NSAC, Keitha Kizera. Pan Kizer zrobił dokładnie to co powinien zrobić, kiedy został ostrzeżony o podejrzeniu zakażenia. Poprosił eksperta medycznego o to, żeby rozpoznał sytuację i udzielił mu rady na temat najbezpieczniejszego wyjścia z sytuacji.

Moim zdaniem NSAC jest winna podjęcia złej decyzji. Ponadto, każdy sędzia i zawodnik (łacznie z Hamillem), który wszedł do klatki z nim lub po nim, został przez 'licencjonowanego lekarza’, narażony na poważną i potencjalnie śmiertelną infekcję.

Chyba nie mogę wyrazić się jaśniej?

Lekarz odpowiedzialny za bezpieczeństwo zawodników, podejmuje zadziwiającą dla mnie decyzję o dopuszczeniu zainfekowanego fightera do rywalizacji. Jeśli w Twojej głowie pojawiają się wątpliwości, które dotyczą zdrowia sportowca, jako doktor musisz zachować ostrożność. Potencjalne korzyści nigdy nie przewyższą potencjalnego ryzyka.

To nie jedyna kontrowersyjna decyzja NSAC w tym roku, podobne komentarze wywołała decyzja o dopuszczeniu do walki 47 letniego Evandera Holyfielda. NSAC była wcześniej uważana za najbardziej restrykcyjną komisję w USA, która na pierwszym miejscu stawiała zdrowie zawodników.

W środku posta przypomnienie jakie szkody potrafi wyrządzić gronkowiec. W roli głównej Kevin Randleman.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DanteV
DanteV
11 lat temu

show must go on…..boją się stompów i soccer kicków ale olewają taką poważna chorobę…niech szlag tą całą NSAC….

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x