Paulo Filho: Arona z łatwością pokonałby Shoguna

autor:
25 Czerwiec 2010
0
Paulo Filho: Arona z łatwością pokonałby Shoguna

(foto: Marcelo Alonso/sherdog.com)

W rozwinięciu znajdziecie bardzo ciekawy wywiad z byłym mistrzem WEC w wadze średniej Paulo Filho (20-1).

Walczyłeś w tym miesiącu w wadze ciężkiej… Jak wrażenia?
Zadzwonili do mnie w ostatniej chwili, a ja się zgodziłem. Mój rywal ważył prawie 419 funtów i mierzył ponad 190 cm, był bardzo silny, ale udało mi się go pokonać… Zauważyłem, że on ma mocny cios, więc próbowałem obalenia z jednej nogi. Udało mu się go obalić, ale nadal był aktywny… Zdobyłem pozycję boczną i próbowałem założyć dźwignie w sposób, w jaki nauczył mnie mój mistrz Osvaldo Alves, ale nie zadziałało. Potem doszedłem do pełnego dosiadu i zacząłem go uderzać z góry, by wypracować sobie trochę miejsca, ale trafiłem go w oko i tym go zraniłem.

Różnica wagi bardzo przeszkadzała?
Dzięki Bogu nie czułem jej. Jestem bardzo silny fizycznie i nie martwię się o czyiś wzrost czy wagę. Po prostu jestem na to przygotowany. Gdybym był tylko bardziej zdyscyplinowany… Mam cały arsenał technik i nigdy nie tracę wypracowanych pozycji. Zawsze zdobywam pozycję i prę do przodu, czego nauczył mnie Rickson Gracie. Dopiero potem zakładam technikę kończącą. Właśnie w ten sposób walczę.

Twoim następnym rywalem będzie Denis Kang. Jakie są Twoje oczekiwania odnośnie tej walki?
Kang zawsze by moim przyjacielem, kiedy by purpurowym pasem nocował czasami u mnie. Pamiętam, że poznałem go podczas przygotowań do walki z Amarem Suloevem… Nie chciałem z nim walczyć, ale on zaczął gadać o mnie przykre rzeczy i tym mnie sprowokował. Powiedział, że może mnie skończyć bez mrugnięcia okiem, bez litości… On zdobywa dosiad i przez 5 minut nie robi kompletnie nic. Denis jest zawodnikiem z mocnym ciosem, ale myślę, że nie jest w stanie mi zagrozić. On i jego team zdają sobie z tego sprawę.

Mogłeś z nim walczyć w finale GP Pride, ale niestety doznałeś kontuzji… Jak wg Ciebie wyglądałaby wtedy ta walka?
Wydaje mi się, ze bym napierał, szukał sobie miejsca. Najpierw trochę bym boksował, potem sprowadził na ziemię, gdzie bym się nim bawił jak laleczką. Ludzie boją się wdawać w wymiany, co jest odwrotne w USA. Wywodzę się z jiu-jitsu, więc znalezienie sobie miejsca nie zajmuje mi zbyt dużo czasu, i nie dlatego, że jiu-jitsu jest najlepszą podstawą do MMA.

A jak idą przygotowania do tej walki?
Dziękuję, znakomicie. Moja waga oscyluje w granicach 90 kg, jestem skoncentrowany i czekam, aż dzień walki nadejdzie.

Twoja wiza nie będzie problemem?
To nie zależy ode mnie. Zostawiam to swoim agentom. Nie mogę wiele zrobić. Było mi trochę głupio, gdy nie mogłem walczyć z Lombardem Facet z konsulatu obejrzał mój paszport i odmówił wydania mi wizy. Myślę, że był jakiś powód. Nie byłem szczęśliwy. Chcę, by moi rodacy wiedzieli, że zawsze chcę walczyć w imię swojego narodu. Chciałbym również poprosić o większe wsparcie, bi zawsze znajdą się krytycy. Profesjonalny zawodnik z 20 wygranymi i tylko jedną porażką nie może być nieszanowany.

Jak się czujesz wracając do zmagań na arenie międzynarodowej?
Jestem bardzo zadowolony. Myślę, że zajęło mi to jednak dużo czasu. Walczyłem przeciwko Manhoefowi, potem miałem strasznego doła i nie chciało mi się nawet wstawać rano… Walczyłem z Alexem Schoenauerem, przeciętnym zawodnikiem i nie przygotowywałem się zbytnio do tej walki… Gdyby wiedział w jakiej byłem wtedy kondycji pewnie by mnie pokonał, ale myślę, że się mnie przestraszył.

Arona mówi, że ma szansę na walki w UFC… Jak widzisz jego szanse w największej organizacji MMA?
Arona to fantastyczny zawodnik, bardzo eksplozywny fighter, którego natura obdarzyła niesamowitymi zdolnościami… Wierzę, że gdyby dostał szansę na kolejną walkę z Shogunem z łatwością by ją wygrał. Każdy był zaskoczony, że Arona przegrał z Quintonem,a le on potem pokonał wszystkich najlepszych. Wciąż jesteśmy bliskimi przyjaciółmi i jestem pewien, że wszystko potoczy się dobrze dla niego i zostanie mistrzem UFC.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o