Piłka gimnastyczna a MMA.

autor:
18 czerwiec 2010
0
Piłka gimnastyczna a MMA.

Piłka gimnastyczna kojarzy się raczej z wyposażeniem luksusowych fitness clubów, w których przewijają się niezadowolone ze swojej coraz to większej oponki zabiegane dziewczyny. Wcale nie dziwi mnie takie skojarzenie, ale myślę, że najwyższy czas położyć mu kres. Bowiem ten prosty i tani sprzęt w postaci piłki gimnastycznej ma dzisiaj coraz szersze zastosowanie w profesjonalnym treningu MMA i BJJ. Skoro używają go profesjonaliści – dlaczego Ty miałbyś tego nie robić ?

Do czego można wykorzystać fitball’a w sportach walki ? Dzięki piłce możemy ćwiczyć tzw czucie głębokie – koniecznie do utrzymania równowagi. Im lepiej rozwinięte mamy czucie głębokie – tym bardziej stabilni jesteśmy i ciężej sprowadzić nas na dół. Kolejna rzecz to odpowiednie operowanie własną masą. Gdy walka zejdzie do parteru i uda nam się być z góry, musimy wywierać na przeciwniku presję, która utrudni mu ucieczkę i sprawi, że poczuje się mało komfortowo. A uda nam się to tylko wtedy, gdy będziemy potrafili pracować własnym ciężarem ciała. Dlatego ćwicząc zmianę pozycji na piłce, powinniśmy się starać by jak największa powierzchnia naszego ciała miała z nią nieustanny kontakt. Poniżej możecie zobaczyć kilka przykładowych ćwiczeń właśnie z wykorzystaniem piłki.

Piłka gimnastyczna może być świetnym uzupełnieniem i urozmaiceniem treningu, bo ćwicząc na niej można się jednocześnie naprawdę dobrze bawić. Dzięki temu unikniemy zamułki i dostarczymy naszemu organizmowi nowych bodźców, co z pewnością przełoży się na nasz rozwój. Koszt piłki to jakieś 30 zł, a możliwości jej wykorzystania – są bezcenne.
Na koniec jeszcze krótki film, na którym na piłce szaleje Abmar Barbosa zwycięzca tegorocznych zawodów Pan Ams, w których zdominował i pokonał Krona Gracie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x