Profil psychologiczny fightera według Lebena.

autor:
21 czerwiec 2010
1
Profil psychologiczny fightera według Lebena.

’Fighterzy są jak striptizerzy; (…) Jeśli nie rozumiesz co to znaczy, to musisz zdać sobie sprawę, że każdy z nas coś ukrywa. Nikt przy zdrowych zmysłach, normalna, rozsądna osoba, nie olewa koledżu i wszystkich wskazówek. Postawiłem wszystko na jedną kartę, żeby stać się fighterem MMA (…) McGee jest najlepszym tego przykładem. To ta obsesyjna energia sprawia, że jesteśmy inni. Ta sama energia, która tyle razy wpakowała mnie w tarapaty. Ale spójrzcie na niego teraz, zdeterminowanego i gotowego na wszystko. Większość zawodników, których znam, daje z siebie 110 procent. Dla mnie to walka o wszystko.(…) Jeśli wyjdę na drinka, to stanę się nikim, będę śmieciem. Wiem to. To jest coś czego nie zrobię dzisiaj wieczorem. Taki sam jestem w ringu, to jest typ osobowości, który sprawił, ze jesteśmy teraz w tym miejscu, przed wami. Mamy w sobie to coś.’

Chris Leben po swojej wygranej z Aaronem Simpsonem na gali TUF 11 Finale nakreślił taki oto rys psychologiczny prawdziwego fightera. Nie można nie przyznać mu racji, sukcesy na ringach odnosili często zawodnicy bardzo zdeterminowani, zmuszeni do walki lub na nią ostatecznie zdecydowani. Niewątpliwie są zahartowani i bezkompromisowi. Jednak teoria ta jest niekompletna. Spójrzmy na takich wojowników jak Rich Franklin czy Kenny Florian. Nie byli zmuszeni do rywalizacji w MMA, mogli wybrać inną drogę. Wybrali jednak pasję, którą są mieszane sztuki walki. Na szczęście. Nasze, kibiców. Oby zawsze pasja zwyciężała, a wtedy my, fani, będziemy mogli cieszyć się pięknymi walkami, a charakter zawodnika zostanie tylko poza ringową ciekawostką.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DanteV
DanteV
11 lat temu

Oby zarabiali tyle by mogli się poświęcić w pełni swojej pasji i dawać walki na poziomie co w wielu miejscach świata (nawet w samuym USA) pewne i łatwe.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x