Przed galą: Pro Fight 5.

autor:
15 czerwiec 2010
0
Przed galą: Pro Fight 5.

Pro fight 5

Już w piątek, 18 czerwca, we wrocławskiej hali Orbita odbędzie się piąta edycja popularnej gali Pro Fight. Poprzednia edycja, planowana na 6 czerwca poprzedniego roku, została odwołana na dzień przed zawodami, jako oficjalny powód podano za mała liczbę sprzedanych biletów. Jednak wszystko wskazuje na to, że te zawody będą zupełnym zaprzeczeniem poprzednich. Rozpiska, jak na poprzednich edycjach, jest bardzo mocna, wszystko wygląda na dopięte na ostatni guzik, wreszcie poprawiono to co raziło najbardziej tj. grafikę na plakatach promocyjnych (co widać na załączonym obrazku). Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić do zapoznania się z rozpiską i krótkim opisem najważniejszych walk piątkowego wieczoru.

Walka #1
Krzysztof Jotko (Warszawa) vs Robert Balicki (Wrocław)
Walka #2
Mariusz Andrukonis (Warszawa) vs Jakub Boczek (Wrocław)
Walka #3
Artur Muszyński (Warszawa) vs Igor Kołacin (Warszawa)
Walka #4
Maciej Kriwionok (Kuźnia Raciborska) vs Arek Jędraczka (Warszawa)
Walka #5
Daniel Omelanczuk (Warszawa) vs Błażej Wójcik (Piła)
Walka #6
Łukasz Strong (Częstochowa) vs Jordan Błoch (Łódź)
Walka #7
Jurij Dabko (Białoruś) vs Jacek Piersiak (Polska)

Walka #8
Łukasz Porębski (Olsztyn) vs Krzysztof Piechota (Gdańsk)
Bardzo ciekawe zestawienie, posiadający bardzo ciekawy styl walki w parterze i niezłą stójkę Łukasz (rekord MMA 2:1), spotka się z lubiącym obalać i konsekwentnie wypracowywać przewagę w parterze Krzyśkiem (rekord MMA 6:0). Piechota, cztery swoje ostatnie walki wygrywał przez decyzje, ostatnią z solidnym Markiem Kowalczykiem po wyrównanym boju. Łukasz przegrał walkę na ostatnim Pro Fight, na swoim terenie, w Olsztynie. W poprzednich walkach potrafił zaskoczyć między innymi Nicka Struve, którego brat Stefan, trenujący w tym samym teamie, jest zawodnikiem UFC. Walka ta jest również meczem pomiędzy dwoma uznanymi klubami: Arrachionem Olsztyn oraz Akademia Sarmatia z Gdańska.

Walka #9
Tadas Rimkevicus (Litwa) vs Przemysław Biskup (Polska)
Długo oczekiwany powrót popularnego 'Balona’ (rekord MMA 6:1). Ten określany przez Damiana Grabowskiego mianem najlepszego polskiego 'ciężkiego’ zawodnik, walczył ostatnio prawie półtorej roku temu, jednak nie ma wątpliwości, że do walki wyjdzie perfekcyjnie przygotowany. Tadas Rimkievicius (rekord MMA 16-5) zmierzył się ostatnio z Rafałem Dąbrowskim, którego uderzył w okolicę grdyki, po czym sędziowie uznali walkę za nieodbytą. Stoczył on też walkę z innym Polakiem, Arturem Głuchowskim, z którym zwyciężył przez większościową decyzję, z resztą bardzo kontrowersyjną. Czekamy na ciąg dalszy meczu Tadas kontra Polska!

Walka #10
Mario Neto Sukata (Brazylia) vs Temistokles Teresiewicz (Polska)
Mario Sukata(rekord MMA 10:5)to bardzo doświadczony zawodnik, z przeszłością w UFC, który walczył z takimi zawodnikami jak Stefan Struve, Eddie Sanchez, Kevin Randleman, Gary Goodrigde. Walczył również z Polakiem- Przemkiem Mysiałą. Temistokles Teresiewicz to pionier Vale Tudo w Polsce, stoczył on pierwszą walkę w tej formule w Polsce, remisując z weteranem- Grzegorzem Jakubowskim. W ostatniej walce przegrał z Przemysławem Biskupem, ale było to ponad 5 lat temu. Wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi co zaprezentuje Temil.

Walka wieczoru
Jean Silva (Brazylia) vs Marcin Held (Polska)
Jean 'White Bear’ Silva to najtrudniejszy jak do tej pory przeciwnik Marcina. Weteran Cage Rage, bardzo wszechstronny i doświadczony. Jednak Marcin, po ostatniej przegranej, wyjdzie do walki bez żadnych obciążeń i mając na uwadze to, że Silva często dawał się złapać na techniki kończące (aż 5 przegranych w ten sposób) ma szanse na poprowadzenie tej walki 'po swojemu’.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x