Tylko 10 dni, żeby określić zagrożenia

autor:
24 Czerwiec 2010
0
Tylko 10 dni, żeby określić zagrożenia

akiyama

Rozgoryczony Yoshihiro Akiyama (rekord MMA 13:1)  wypowiedział się na łamach daum.net o tym jak czuje się po zmianie przeciwnika. Nie można mu się dziwić, w końcu Leben to nie ten sam ‚kaliber’ co Wand:

‚Nie jestem zadowolony ze zmiany. Zostało tylko 10 dni do zawodów, żeby określić zagrożenia i ten czas jest niedostateczny do zmiany strategii. Leben nie jest także tak rozpoznawalny jak Silva i to mi nie pomaga. Spodziewałem się jakiegoś ‚większego’ nazwiska.’

‚Spędziłem rok na treningu do tej walki i te wiadomości są dla mnie wielkim rozczarowaniem, moja motywacja jest słaba.’

To również specjalnie nie dziwi. Akiyama stoczył jedyną jak dotąd walkę w UFC prawie rok temu na gali UFC 100 z Alanem Belcherem. Wygrał ją niejednogłośnie, mając pod koniec wyraźne kłopoty z kondycją.

Zaskakujące jest jednak to co powiedział na koniec:

‚W najgorszym wypadku nie wezmę udziału w gali. Ciężko pracujemy, żeby rozwiązać ten problem.’

Jestem ciekaw co na to UFC i jak rozwinie się sytuacja. Wydaje mi się, że do walki ostatecznie dojdzie, w końcu Leben nie jest jakimś wielkim fighterem. W stójce lubi pójść na wymianę, zupełnie tak jak Silva, jest może lepszym zapaśnikiem, ale raczej mało prawdopodobne jest to, że będzie w tej walce dążył do sprowadzenia. Skoro to dla niego tak duży problem to można podejrzewać, że miał zamiar przenieść walkę z Silvą do parteru, co w tym wypadku może być trudniejsze. Miejmy nadzieję, że przekonamy się o tym już trzeciego lipca.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o