WEC 49 – zapowiedź.

autor:
20 czerwiec 2010
0
WEC 49 – zapowiedź.

Strikferoce Los Angeles i TUF 11 Finale już za nami. 'Weekend z MMA’ zakończy czterdziesta dziewiąta gala spod szyldu WEC. Odbędzie się ona w Rexall Place w Edmonton i będzie to pierwsza gala tej organizacji poza granicami USA. Jak pokazuje przeszłość Kanada bardzo dobrze przyswoiła MMA. Jest to bez wątpienia zasługa długofalowych działań UFC. Już 58 gala tej federacji sugerowała, że rynek ten jest jednym z jej docelowych. Mowa o UFC: USA vs. Canada z takimi nazwiskami jak: Bj. Penn, Georges St. Pierre, Nate Marquardt, Joe Doerksen, Yves Edwards, Mark Hominick oraz walką wieczoru pomiędzy Richem Franklinem i Davidem Loiseau. Potwierdzały to eventy, które miały miejsce na terenie Kanady, UFC 83 ze świetną walką wieczoru Serra vs. St.Pierre. Osobny wątek można by było poświecić właśnie temu ostatniemu. Jego sportowy i marketingowy poziom przyciągnął do MMA tłumy kibiców, a jemu samemu zagwarantował miano najlepszego sportowca w całym kraju. Dlatego zrozumiały jest kierunek ekspansji młodszej siostry UFC, którą jest WEC.

Dzisiejsza gala ma nam sporo do zaoferowania, poniżej rozpiska karty głównej i przybliżenie walki wieczoru:                                                                                                                                                                            Walka wieczoru: Jamie „C-4” Varner (rekord MMA 16:3) vs. Kamal „Prince of Persia” Shalorus (rekord MMA 6:0:1)
To będzie już szósta walka Varnera pod skrzydłami WEC, a ósma pod opieką ZUFFA, zawodnik ten stoczył również dwie walki w UFC. Ostatni jego pojedynek zakończył się porażką z mistrzem Bensonem Hendersonem przez duszenie gilotynowe w 2 minucie 41 sekundzie trzeciej rundy, do tego momentu był stroną przeważającą i wygrywał tą walkę na punkty. Jest świetnym zapaśnikiem co pokazał właśnie w walce z Hendersonem, ale to właśnie jedna z prób sprowadzenia okazała się gwoździem do trumny tego zawodnika. Poza zapasami ma więcej niż niezły poziom jiu itsu. Dość powiedzieć, że prawie połowę swoich starć wygrał przez techniki kończące.
Kamal Shalorus jest mniej doświadczonym zawodnikiem, jednak jego ostatnia walka pokazała jego potencjał. Świetnie się poruszał, punktował w stójce, a przy okazji bronił się przed sprowadzeniami niepokonanego wtedy Dave’a Jansen’a. Pamiętajmy o tym, że zapasy Jansen’a wyglądały na jedne z najlepszych w dywizji, a ten czynnik według mnie odegra kluczową rolę w przebiegu tej walki.

Mark Hominick (rekord MMA 17:8) vs. Yves Jabouin (rekord MMA 14:5)
L.C. Davis (rekord MMA 16:2) vs. Josh Grispi (rekord MMA 13:1)
Danny Downes (rekord MMA 6:0) vs. Chris Horodecki (rekord MMA 14:2)
Will Campuzano (rekord MMA 7:1) vs. Eddie Wineland (rekord MMA 16:6:1)

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x