Wywiad z Jussierem Formigą

autor:
17 czerwiec 2010
0
Wywiad z Jussierem Formigą

W rozwinięciu znajdziecie wywiad z najlepszym zawodnikiem wagi muszej na świecie Jussierem 'Formigą’ Da Silva (7-0).  Mistrz Shooto okręgu Pacyfiku opowiada o szansach walki o pas mistrza świata organizacji i o występach w WEC.

To była Twoja pierwsza obrona pasa Shooto… Oczekiwałeś aż tak trudnej walki?
Wiedziałem, że walka będzie ciężka. Bardzo dużo pracowałem nad swoim jiu-jitsu w Natal, oraz szlifowałem boks. To mój cel: jak najwięcej trenować i nie skupiać się tylko na walce w parterze. Oczywiście to płaszczyzna, w której mam przewagę nad rywalem, ale muszę trenować również stójkę, wymiany ciosów, muszę poprawić siłę uderzenia.

A co teraz? Powrót do Japonii?
Człowieku, teraz muszę wracać do Natal i czekać. Walka w Japonii nie zależy ode mnie, tylko od Japończyków. Ja muszę tylko trenować i czekać na okazję, którą oni mi dadzą. Nie ważne, czy w Brazylii czy w Japonii. To mój cel: walczyć by przeżyć.

’BJ’ Kojima, dotychczasowy mistrz Shooto w twojej wadze, musiał zwakować pas. Czy myślisz, że ty będziesz jednym z zawodników, który dostanie szansę zdobyć wakujący tytuł?
Słyszałem, że BJ oddał pas, ale wszystko wskazuje na to, że zawalczą o niego dwaj inni Japończycy, więc nie wiem, czy będę miał szanse zdobyć pas czy nie… Ale jeśli tylko dadzą mi znać, że jestem i potrzebny to od razu przybędę. Będę gotowy walczyć o pas i przywiozę go do Brazylii.

A WEC? Coś mówili o utworzeniu nowej dywizji?
Byłem w Rio w zeszłym tygodniu, by zrobić artykuł o mnie z człowiekiem z Sherdoga. Coś mówił, że ludzie w Stanach chcą zrobić dywizję muszą jeszcze w tym roku. Oczywiście to dla nas motywująca wiadomość… Jeśli tylko nadarzy się okazja walki w USA chcę ją wykorzystać.

Więc walka w USA to Twoje marzenie?
Próbuje najpierw wyrobić sobie nazwisko w Japonii, i jeśli w USA powstanie dywizja muszą, Dede będzie chciał mnie tam wcisnąć. Jeśli się uda, to będzie super. Chciałbym walczyć w USA, by rozsławić swoją historię na cały świat. Będę chcial utrzymać się na szczycie walcząc z najlepszymi na świecie. Zawsze będę walczył przeciwko najlepszym.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x