Wywiad z Sanae Kikutą przed SRC 13

autor:
19 Czerwiec 2010
0
Wywiad z Sanae Kikutą przed SRC 13

W rozwinięciu znajdziecie wywiad z legendarnym zawodnikiem Pride i Pancrase Sanae Kikutą (28-6-3), który zadebiutuje jutro w nowej kategorii wagowej. Doświadczony zawodnik opowiada o zbijaniu wagi i planie na jutrzejszą walkę.

Q: Jak kondycja?
A: Tak jak myślałem. Bardzo dobrze.

Q: Słyszałem, że zbiłeś dużo wagi. Podobno nie ważyłeś tyle od czasów liceum?
A: Nie straciłem za dużo. Zwykle ważę około 90 kg i nie było dla mnie problemem zbić do 77 kg. Czuję się teraz bardzo lekki.

Q: Lekki? W jakim sensie?
A: Podczas treningów. Zwłaszcza, kiedy wyprowadzałem ciosy. Wiem jednak, że MMA różni się od boksu i kickboxingu, i że tutaj bycie lżejszym czasami przeszkadza. Prawdopodobnie będę miał trochę więcej problemów z parterem, ale na pewno będę o wiele szybszy.

Q: Więc ile teraz ważysz (10 czerwca)?
A: Cóż… Zamierzam zachować to w tajemnicy (śmiech)… około 84 kg.

Q: Czyli tyle ile planowałeś?
A: Tak, zrzucanie przebiega bez zarzutu.

Q: Jadłeś nisko kaloryczne potrawy by zrzucić trochę wagi. Co jesz na tydzień przed walką?
A: Tak jadłem niskokaloryczne posiłki. Jadłem 5 razy dziennie i piłem mnóstwo wody, by utrzymać swój metabolizm. Jak widzisz bardzo się pocę, nawet najmniejszy ruch sprawia, że jestem cały mokry, co widać chociażby podczas otwartego treningu. Teraz staram się nie jeść zbyt dużo, ale regularnie. Jestem w dobrej kondycji.

Utrzymywanie zdrowego stylu życia i zrzucanie wagi to dwie różne sprawy. Do tej pory łączyłem obie te metody. Jeśli chcesz zbić trochę wagi, musisz przerzucić się na dietę nisko węglowodanową, która znacząco Cię osłabi. Więc ja musiałem miksować, bo potrzebowałem siły do treningów. Dopiero teraz zaczynam prawdziwą wycinkę.

Q: To znaczy, że ograniczyłeś ilość spożywanego jedzenia?
A: Dokładnie. Jadłem bardzo mało i dawałem radę pijąc bardzo duże ilości wody.

Q: Więc zbijałeś aż 15 kg?
A: Coś koło tego.

Q: A w szczytowym momencie ile ważyłeś?
A: W szczytowym?… Coś koło 94-95 kg. Mógłbym wydać książkę o zbijaniu wagi (śmiech)

Q: Co było najtrudniejsze w zbijaniu wagi?
A: Nie mam jakiegoś super silnej woli i czasami nie mogę się ruszać, gdy mam za mało energii. Zbijanie wagi oznacza katabolizm mięśni. A to jest bardzo trudne.

Q: Kiedy zacząłeś zbijać wagę do tej walki?
A: Jakieś 7 tygodni temu. Jeśli postanowię pozostać w wadze półśredniej, to nie będę odzyskiwał masy, jak to było wcześniej.

Q: Zgaduje, że już przestudiowałeś swojego przeciwnika Yasubei?
A: Tak, ale nigdzie nie mogę znaleźć jego walk na zasadach MMA. Wygląda na to, że to jakiś tajemniczy zawodnik. Słyszałem, że ma świetną stójkę. Będę chyba musiał walczyć instynktownie, jeśli nie uda mi się znaleźć żadnych informacji o nim. Ja lubię walczyć w stójce, ale… Zgaduję, że jego parter jest równie dobry. Dobry i nieprzewidywalny. Nie widziałem jeszcze zawodnika, który wykonuje w walce dźwignie na barki, nogi, dusi trójkątem, frontalnie i używa gumowej gardy. Nie widziałem jeszcze takiego zawodnika, ale z pewnością nie zamierzam go lekceważyć.

Q: Czyżbyś nie walczył nigdy wcześniej z takim zawodnikiem?
A: Chyba nie. On jest dobry, myślę, że jego sztuczki są podobne do sztuczek Carlosa Newtona który jest aktywny i ma doskonały parter. Jestem bardzo podekscytowany tą walką.

Q: Więc sądzisz, że walka może rozstrzygnąć się w parterze?
A: Zdecydowanie…

Q: Fani oczekują od Ciebie, jako byłego mistrza świata, zdecydowanej wygranej…
A: Doprawdy?… Słyszałem, że mój rywal wygrał 90 walk na zasadach grapplerskich. Niewielu zawodników ma ponad 100 walk w karierze, nawet jeśli są grapplerami. To niesamowite, gdy ktoś ma aż takie doświadczenie. raz wygrałem zawody ADCC i stoczyłem w nich 5 walk. To wszystko. Więc to będzie walka człowieka, który wygrał 4 walki w grapplu ze zwycięzcą 90 walk. Słyszałem, że on ważył 88 kg, kiedy wygrywałem ADCC więc myślę, że będziemy mieli podobną fizjonomię.

Q: Więc dopiero po walce podejmiesz decyzję w jakiej kategorii wagowej będziesz walczył?
A: Tak

Q: A Twój następny cel obierzesz dopiero po walce?
A: Tak, a najpierwsza decyzja będzie dotyczyła wagi. Wierzę, że wszystko będzie od tej pory łatwiejsze. To moja pierwsza walka w tej kategorii wagowej, więc nie mam jeszcze doświadczenia w utrzymywaniu stałej wagi ciała. Kiedy już się przyzwyczaję do nowej kategorii wagowej myślę, że to przestanie być dla mnie problemem.

Q: Przygotowywałeś się jakoś specjalnie do tej walki?
A: Nie. Nie mam doświadczenia w walce z grapplerami, więc byłem ostrożny. Podobnie jak wtedy, gdy walczyłem z Nogueirą. Będzie super, jeśli on zechce walczyć ze mną w stójce, ale jeśli nie, to nasza walka będzie przypominać mój pojedynek z Kitaoką na zasadach Pancrase. Sparowałem grappla, więc jestem dobrej myśli.

Q: A na czym skoncentrowałeś się najbardziej na treningach?
A: Na treningach? Skoncentrowałem się głównie na treningach Cardio i utracie wagi. Ciężko mi było znaleźć odpowiednich sparingpartnerów, więc dużo korzystałem z pomocy Yukiego Sasaki, który jest świetnym parterowcem. Sporo sobie przypomniałem dzięki treningom z Yukim.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o