„Zamęczę go długotrwałą ucieczką.” – wywiad z Marcinem Najmanem

25 Czerwiec 2010
16
„Zamęczę go długotrwałą ucieczką.” – wywiad z Marcinem Najmanem

Marcin Najman

Dziś na oficjalnej stronie Konfrontacji Sztuk Walki pojawił się krótki wywiad z Marcinem Najmanem (0-1). Prezentuje on zupełnie inne podejście do walki niż jego najbliższy przeciwnik. Obydwaj mają tylko jeden dosyć irytujący wspólny punkt – żaden z nich nawet nie udaje, że zamierza się ostrzej przygotowywać do zbliżającego się pojedynku.

Przemek Saleta powiedział wyraźnie, że nie traktuje tej walki sportowo, a osobiście. A jak Marcin Najman podchodzi do tego pojedynku?
– Podchodzę do tej walki ze spokojem. Co ma być to będzie.
Zapewne czytałeś wywiad jaki udzielił naszej stronie. Stwierdził w nim, że nie zamierza się przygotowywać do walki z tobą. Ty również nie masz zamiaru trenować?
– Nie no, trochę poćwiczę.
Co konkretnie będziesz robić?
– Biegi to podstawa. Zamęczę go długotrwałą ucieczką (śmiech).
Dlaczego zgodziłeś się na walkę z Saletą w formule MMA, na gali KSW?
– Jak pamiętasz długo nie chciałem się zgodzić. Ta walka jeżeli już miałaby się odbyć to powinno to nastąpić cztery lata temu. Zgodziłem się na nią po serii prowokacji Salety. Nie pozostawił mi wyboru. Jednak pamiętaj, że dałem warunek, że musi pokazać zaświadczenie od lekarza o możliwości uprawiania sportu na poziomie zawodowym. Ja tego zaświadczenia do dzisiaj nie widziałem.
Dlaczego w formule MMA?
– W tej chwili jest straszny bum na ten sport. Wszystko przez KSW. I dlatego decyzja walki w tej formule.
Wiele osób od samego początku uważa, że wasza walka będzie komedią. Co powiesz o takich komentarzach?
– Komedia czy tragedia, to i tak dramat.
Przemysław Saleta powiedział, że uzna ciebie za sportowca dopiero wtedy jak z nim wygrasz. Jednak mimo wszystko po stoczonej walce ręki ci nie poda. Mocne słowa, prawda?
– Mocny facet. Ja mu rękę mogę podać…
W jednym z wywiadów wspomniałeś coś o rewanżu z Pudzianem. Chciałbyś żeby do niego doszło?
– Wiem, że teraz to niemożliwe, bo muszę najpierw pokazać się z dobrej strony. Jednak jak już mi się to uda? to na pewno będę chciał!
Z całym szacunkiem, ale Pudzian walczył już i z Kawaguchim i z Sylvią. Ty po ewentualnej wgranej z Saletą mimo wszystko nie będziesz mieć w statystykach zapisanych tak dobrych zawodników MMA.
– Jak wygram z Pudzianem to wtedy już będę mieć (śmiech).
Dziękuję za rozmowę. Jeśli chciałbyś coś jeszcze dodać to masz teraz możliwość.
– Chciałbym pozdrowić wszystkich fanów KSW. Pozdrawiam fanów KSW

Rozmawiał Artur Przybysz

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kajzer
10 lat temu

Dodatkowo, jeśli mówisz o gatunku filmowym to pewnie masz na myśli wszelkiego rodzaju komedie romantyczne i gangsterskie. Istnieje jednak bardziej ambitne kino, które nawet zamknięte w ramy komedii potrafi zmusić do refleksji. Choćby bracia Coen.

Kajzer
10 lat temu

Jasne, w starożytnej Grecji tak było. Znam natomiast kilka komedii Aleksandra Fredry, które nie miały szczęśliwego zakończenia.

pepe
pepe
10 lat temu

DanteV – słuszna uwaga:)

DanteV
DanteV
10 lat temu

pepe – kiedy ma kontynuacje lub kilka to kończy się raczej tragicznie 🙂

pepe
pepe
10 lat temu

Kajzer jeśli mowa o komedii jako zakończeniu sztuki w starożytnej Grecji, a nie gatunku filmowego to owszem kończy się szczęśliwie, zresztą nie mogę teraz przypomnieć kiedy komedia( ta filmowa) kończy się tragicznie;)

Kajzer
10 lat temu

haha, mnie on zaskakuje od samego początku. Nie każda komedia kończy się szczęśliwie, komedia jest śmieszna, to jest pewne. Moim zdaniem ten dramat nie ma szans an szczęśliwe zakończenie, chyba, że Saleta od KSW 7 siedzi w siedzibie ATT i ciężko trenuje:D

Sawicki Paweł
Admin
10 lat temu

Najman = celebryta:)

Ale mnie zaskoczył znajomością gatunków i rodzaji literackich:D

DanteV
DanteV
10 lat temu

tragedia to jest taka że żaden ZAWODNIK MMA jeszcze długo nie dostanie takich pieniędzy za walke jak ten …..nie wiem jak go nazwać….”znany z tego że jest znany” – jeden pajac większy od drugiego…do Salety mam troche większy szacunek za jego dokonania w kickboxingu….

pepe
pepe
10 lat temu

Ma po prostu głęboko gdzieś to co mówią o tej walce. Chłopak robi do dla pieniędzy. Nie wiem ile za to dostanie, ale pewnie więcej niż Janek Błachowicz za walkę w finale turnieju. W fajny sposób to ujął bo czy mówią „komedia” czy mówią, że to będzie „tragedia” to bez różnicy bo to i tak dramat( Sytuacja między Najmanem, a Saleta tak właśnie wygląda, jak dobry dramat;] zobaczymy czy zakończy się tragicznie
(tragedia) czy szczęsliwie( komedia).

Kajzer
10 lat temu

Ja nadal potrzebuje tłumacza, gubię się w ich pseudo marketingowej gadce. Nie wiem czy on śmiał się z siebie czy po prostu palnął byle co. W każdym razie nadal jest wesoło:)

pepe
pepe
10 lat temu

Kajzer- Nie trzeba tłumacza, wszystko jest czarno na białym. Szczerze mówiąc to mnie zaskoczyła pozytywnie ta wypowiedź. Z dystansem i dowcipnie:)

Kajzer
10 lat temu

Może się nie spina, ale jego odpowiedzi nadal są fatalne. A ta: ‚Komedia czy tragedia, to i tak dramat.’ mnie zabiła. Jest tu jakiś tłumacz? 😉

DanteV
DanteV
10 lat temu

Może zrozumiał, dotarł do niego fakt, że sam jest w sobie żartem i karykaturą więc się nie spina…..

TD
Admin
10 lat temu

Ufff… myślałem że wypowiedzi będą gorsze. Chyba brał ostatnio lekcje Savoir Vivre’u 🙂

DanteV
DanteV
10 lat temu

Jaki zawodnik takie wypowiedzi……sic!